E-devlet Üzerinden Tecil İşlemi Nasıl Yapılır?

E-devlet Üzerinden Tecil İşlemi Nasıl Yapılır?

Askerlik tecil diğer adıyla erteleme işlemleri e-Devlet üzerinden de yapılabiliyor. Peki tecil işlemleri e-Devlet sisteminden nasıl yapılır?

Askerlik çağına gelmiş fakat bazı nedenlerden dolayı bu görevi erteletmek isteyen gençler konu ile ilgili detayları öğrenmek istiyor. Askerlik tecil ettirme e-Devlet üzerinden yapılabiliyor.

Askerlik Tecil İşlemleri Nasıl Yapılır?

Lise veya dengi bir eğitim kurumundan mezun olan askerlik yükümlüleri herhangi bir sebep göstermeksizin askerliklerini 3 yıl süreyle tecil ettirebiliyorlar.

E-DEVLET ASKERLİK ERTELEME BAŞVURU EKRANI

Bu kişilerin asker kaçağı olarak görünmemeleri ve doğru bir biçimde askerliklerini tecil ettirmeleri için askerlik şubesine giderek askerlik tecili için gerekli belgeleri ilgili birime teslim etmeleri gerekir.

Askerlik tecil ettirme e-Devlet üzerinden yapılabilmekte. Tecil işlemleri için aile hekimi onayının ardından, ilgili askerlik şubesinin de onay vermesi üzerine tecil işlemi gerçekleştirilmiş olur. Yine e-Devlet üzerinden tecil işlemleri sorgulanabilmektedir.

Askerlik tecil şartları sağlandığı takdirde, askerlik şubelerine gitmeden tecil işlemlerinizi yapabilirsiniz. E-devlet şifresi olmayan kişiler PTT şubelerinden e-devlet şifrelerini temin edebilirler.

Askerlik Tecil İşlemleri için Gerekli Belgeler

Askerlik şubesinde doldurulacak formun yanı sıra giderken götürülmesi gereken belgeler şunlardır:

  • Mezuniyet diploması ve 4 adet fotokopisi
  • Nüfus cüzdanı ve 4 adet fotokopisi
  • Yakın zamanda çekilmiş 6 adet vesikalık fotoğraf
  • Varsa ehliyet ve 2 adet fotokopisi
ETİKETLER:
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.