E-devlet Beyan Bilgileri Sorgulama

E-devlet Beyan Bilgileri Sorgulama

E-devletin hizmete girmesiyle ülkemizdeki resmi işlemler ve sorgulamalar büyük bir hız kazandı diyebiliriz. Gelişen teknolojiyle birleşen resmi kurumların alt yapılarıyla, yerimizden kıpırdamadan turkiye.gov.tr adresinde hizmete sunulan birçok hizmeti kendimi e-devlet şifremizle sorgulayabiliyoruz.

E-devlet kendini geliştirerek hizmetlerine her geçen gün bir yenisini ekliyor. Bizde sizlere e-devlet üzerindeki hizmetlere bir yenisi eklenen Beyan Bilgileri Sorgulama hizmetini tanıtacağız.

Eğer e-devlet şifreniz mevcutsa TC kimlik numaranız ve e-devlet şifrenizde turkiye.gov.tr adresinden giriş yaparak, Beyan bilgileri sorgulama işlemini kolayca yapabilirsiniz. Eğer e-devlet şifreniz mevcut değilse, size en yakın PTT şubesine giderek 2 TL karşılığında e-devlet şifrenizi alabilir, kolayca sisteme giriş yapabilirsiniz.

E-devlet üzerinden beyan bilgileri sorgulama nasıl yapılır?

E-devlet sistemine TC kimlik no ve e-devlet şifrenizle giriş yaptıktan sonra, sol menüde yer alan Belediyeler bağlantısına tıklıyoruz. Karşımıza e-devlet sistemine entegre edilmiş olan belediyeler ve belediyelerin sunduğu hizmetler geliyor.  Beyan bilgileri sorgulama hizmeti yeni bir hizmet olduğundan hemen yeni eklenenler kısmında yer alıyor. Yeni eklenenler kısmında yer alan İstanbul Büyükşehir Belediyesi bağlantısına tıklıyoruz. Karşımıza İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin sunmuş olduğu bütün hizmetler geliyor. Gelen hizmet listesinde Kişiye Özgü Hizmetler başlığı altında bulunan Beyan Bilgileri Sorgulama bağlantısına tıklıyoruz. Böylelikle sistem e-devlet sistemine giriş yapmış olduğunuz bilgilerle otomatik olarak o bilgileri kullanarak beyan bilgileri sorgulama işlemini gerçekleştiriyor.

Eğer İstanbul’da oturmuyorsanız, bu hizmeti kullanarak herhangi bir sorgulama yaptığınızda Herhangi bir kayıt bulunamadı mesajı alırsınız.

YORUMLAR

  1. Rahmi kaya dedi ki:

    Tecil durumunu sorgulama