E-Devlet Askerlik Sülüs Belgesi Sorgulama – Sülüs Çıktısı Alma

38

Artık askerlik yerlerinin açıklanmasının ardından eskiden birliğe teslim belgesi olan sülüsler askerlik şubeleri tarafından dağıtılmaktaydı. Son zamanlarda internet ve teknolojinin ülkemizde hızla gelişmesiyle ve e-devlet sisteminin de ülkemizde aktif şekilde kullanılmasının ardından, artık e-devlet sistemi üzerinden Askerlik Sülüsleri sorgulanabilecek ve alınabilecektir.

İlk olarak 94/2 Mayıs 2014 celp dönemi askerlerinin sülüsleri internet üzerinden verilmeye başlancak ve bundan sonraki celp dönemlerinde de tüm asker adayları artık askerlik şubesine gitmeden askerlik yerleri internet üzerinden açıklandıktan sonra sülüslerininde bilgilerini kontrol edebilir ve çıktısını alabiler.

Aldıkları bu belge ile asker adayları birliklerine teslim olabilecekler.

İnternet üzerinden askerlik sülüsü alabilmeniz için yapmanız gereken ptt şubesinden kişisel e-devlet şifresi almalı ve sisteme giriş yaparak asal başlığı altından sorgulama yaparak Askerlik Sülüsünüzü alabilirsiniz.

E-Devlet Askerlik Sülüs Belgesi Sorgulama hakkındaki soru ve cevaplara alt kısımdan ulaşabilirsiniz.

Soru: E-devlet’ten sülüs aldıktan sonra Askerlik Şubesine gidip onaylatmak falan gerekiyor mu? Yoksa çıktı aldıktan sonra teslim olduğumuz yere direk veriyor muyuz?

Cevap: Merhaba, sülüs belgenizi e-devlet üzerinden aldıktan sonra farklı bir işlem yaptırmanıza gerek kalmıyor. Çıktısını aldığınız sülüs belgeniz ile askeri birliğinize teslim olabilirsiniz.

Soru: Ben martın 21 de teslim olmam gerekiyor.ben ne zaman sülüsümü alabilirim?

Cevap: Merhaba, askerlik yerleri açıklandığında sülüs belgenizi alabilirsiniz.

Soru: askerlik sülüs ve acemi birliği yerini öğrenmek istiyoruz.

Cevap: Merhaba, sülüs belgenizi askerlik yeriniz açıklandıktan sonra internet üzerinden e-devletten alabilirsiniz.

Soru: Merhabalar ben Mayıs ayında askere gideceğim. Sivasliyim ama antalyada calisiyorum isyerinden haklarimi almam icin sülüs gerekli cikis icin ve tekrar donmek icin.burada ki subeden alabilir miyim.simdiden teşekkür ederim.

Cevap: Merhaba, evet oradaki şubeden ve internet üzerinden sülüs belgenizi alabilirsiniz.

38 Soru ve Cevap

 1. 95 2 mayıs gıdıcem askerlık subesınden sulus için nisan ayının 15inde gitmem gerektıgını soledıler ama bazıları nisanın sonuna dogru dıyor hangisi dogru nezaman almam gerekıyor

 2. ben 2015 aralıkta askere gidiyorum sülüsümü şuan alabilir miyim ve e devletten üzerinden er sınıflandırma basvurusu neden kapatıldı

 3. abim ağustos döneminden beri asker sülüs belgesi yokmuş internet üzerinden çıkarabilir mi ya da terhisinde sorun yaratır mı?

  • Merhabalar, acemi birliği veya usta birliğinde er işlem klasöründe bulunur sülüs belgesi orda da yok ise askerlik şubesinden alınabilir.

  • Merhabalar, Sülüsünüzü e-devlet üzerinden er sınıflandırması sayfasından alabilirsiniz. Alternatif olarak askerlik şubenizden alabilirsiniz.

 4. 15.09.2017 tarihi teslim tarihim .
  İşten tazminat alarak ayrılcam ve benden kağıt istiyorlar bu kağıt sülüs kağıdıysa nezaman alabilirim?
  Geç çıkması halinde daha erken çıkması için bişe yapamazmıyım ?

 5. ben devre kaybı olarak gidecem askere 15 eylulde teslim olacam ama halen sülüsüm cıkamadı neden cıkmadı bilgisi olan varmı ?

 6. Merhaba benim sevk yerim önceden gözüküyordu e- devlet ama şuan hiçibir sınıflandırma yok diyor. 13 eylül yola çıkmam gerekiyor ama nedense hala gözükmüyor

 7. Sülus belgesine tıkladığımda kayıtlı sevk bilginiz bulunmamaktadır diyo neden acaba herkeste sülus çıkıyorken. Yerim belli oldu

Alt Kısımdan Sorunuzu Sorabilirsiniz...

Please enter your comment!
Please enter your name here