E-Devlet Askerlik Sorgulama

E-Devlet Askerlik Sorgulama

E-Devlet Askerlik Sorgulama

iyi günler ben askerde kalma durumunu ögrenmek istiyorum bu sene inş askere gidecem ve kalmak istiyorum kafama takılan tek şey boy benim boy 165 soruyorum arkadaşlara en az 164 diyorlar sıkıntı olurmu kesin bir bilgi verirmisiniz. şimdiden teşekkür ederim iyi günler.

Kolay gelsin askerliğimi tecil ettirdim ne zaman tecilim bitiyo onu örenmek istiyorum

Mayıs 2014 döneminde askere gitmek için tecilimi bozdurup başvurumu yaptım. Yedek subay olarak Isparta dağ komando okulu çıktı. Sevk belgemi almaya son gün olan 9 mayıs günü gittim. Fakat görevli bayan sevk belgemin olmadığını, yüksek lisans kaydım bulunan Dokuz Eylül üniversitesi tarafından şubat 2017 ye kadar tecilimin yapıldığını söyledi. Son gün ve mesai bitimine az bir zaman kaldığı içinde okul tarafından yapılan tecili tekrar bozduramadım. Askerlik için yeniden müracaat ettiğimde gideceğim birlik sınıf vb. şeyler değişir mi ? yedek subaydan kısa döneme geçme ihtimalim var mı ? teşekkür ederim

Kütüğüm AĞUSTOS gönderiyor kesin Ağustos gider miyim yoksa Kasım’a bırakırlarmı beni ?

askeri öğretmenli için ağustost ayında gitmek istiyorum bu mümkün mü?

Merhaba Ben 28 ekim 1995 Dogumluyum muayene kağıdım ne zaman gelir ?

Öncelikle iyi çalışmalar dilerim… Ben Aydın Akın. Haziran 2012, 4 yıllık üniversite mezunuyum. Sevk tehir sürem 31-07-2014 te bitiyor. Tehir belgesinde celp dönemi Ağustos 2014 olarak belirtilmiş. Bu hususta size sormak istediğim ilk soru: # Ağustos 2014 celp dönemi için hangi tarihler arasında şubeye başvurmak gerekir? İkinci sorum ise Ek tehir isteme ve hastalık ile ilgili olacak. #Evliyim ve eşimin ağustos ayının ikinci veya üçüncü haftası içerisinde doğumu olacak. Bu konu ile ilgili askerlik hususunda ne tür bir hakkım vardır ve neler yapmalıyım? Bu konuda tehir hakkım veya celp dönemi erteleme hakkım var mı? Hastalık konusunda ikinci sorum ise şudur #Babam şu anda akciğer kanseri hastalığı sebebi ile tedavi görmektedir. Bu tedavisinin tüm yükü ve sorumluluğu benim üzerimdedir. Babamın hastalığı sebebi ile benim askerlik durumumda herhangi bir tehir hakkı veya celp dönemi erteleme hakkım var mı? Bu konuda benim ne yapmam gerekiyor? Kısacası hastalık ve doğum durumlarından dolayı askerlik durumumda en azından bir yıl ek tehir hakkım olur mu yada kötü ihtimalle celp dönemi erteleme olur mu ve neler yapmam gerekir? Bu konularda beni bilgilendirirseniz çok memnun olurum. Teşekkür ederim…

van Başkale Albayrak hakkında detaylı ve doğru bilgi rica ediyorum.

Biliyorsunuz artık internet üzerinden bir çok işlem gerçekleştirmek mümkün. E-devlet sisteminin devreye girmesiyle birlikte Online Devlet Kapısı açıldı.

Nedir bu online Devlet Kapısı ?

E-Devlet yani online devlet kapısı, internet üzerinden kişisel Tc Kimlik Numaranız ve şifreniz ile tüm sorgulama işlemlerinizi yapmanıza yardımcı olan sistemdir.

Geçtiğimiz yıllarda devreye giren sistem çok işi kolaylaştırdı. Tc Vatandaşları yerlerinden kalkmadan tüm sorgulama işlemlerini online olarak gerçekleştirebiliyorlar. Aklınıza gelen tüm ödeme işlemlerinide sistemden gerçekleştirebiliyorlar.

E-Devlet şifresi nereden alınır ?

E-devlet şifrenizi size en yakın ptt şubesine giderek 1 TL ücret karşılığında alabilirsiniz.

E-Devlet Askerlik Sorgulama Şifrenizi Unutursanız ?

Şifrenizi unutursanız bu kısım kötü, yine ptt şubesine gitmeniz gerekiyor ve bu sefer şifrenizi alabilmek için 10 TL ödemek zorunda kalıyorsunuz.

E-Devlet Askerlik Sorgulama nedir ?

Sitemizi ilgilendiren konuya geldik. E-devlet askerlik sorgulama işlemide sistemin özelliklerinden tahmin edersiniz ki internet üzerinden askerlik yapacağınız yeri öğrenmenizi sağlayan sistemdir. Tabiki bu her an girip bakayım şeklinde olmamaktadır. Askere gideceğiniz celp dönemi içerisine girdiğinizde askerliğe gitmenize 20 gün kala öğrenebileceğiniz bir sistemdir.

E-devlet sistemine giriş yaptıktan sonra Milli Savunma Bakanlığı başlığı altından Sevk Edilecek Eğitim merkezi kısmına tıklayarak Acemi birliğinizi nerede yapabileceğinizi öğrenebilirsiniz.

Web sayfamızda e-devlet askerlik sorgulama ile ilgili bir çok soru ve cevaba ulaşabilirsiniz. Ayrıca Askerlik ile ilgili tüm bilgilere kolaylıkla ulaşabilirsiniz. Askerlik ile ilgili sorularınızı çekinmeden sorabilir ve yetkili kişiler tarafından sorularınıza cevap bulabilirsiniz.

E Devlet Askerlik Sorgulama hakkındaki soru ve cevaplara alt kısımdan ulaşabilir, sorgulama hakkındaki sorularınızı ilgili bağlantılara tıklayarak sorabilirsiniz.

Soru: Merhaba 2014 kasım 2. celp grubuna tabiim. 3- 19 aralık arasında sevk işlemlerimi tamamlamam gerekmete. Ben 3 aralıkta e-devlet üzerinden sevk işlemlerimi tamamlasam 2-3 gün sonra hemen birliğime teslim olmam mı gerekir yoksa hangi tarihte sevk işlemlerimi tamamlarsam tamamlayayım 19 aralıkta mı teslim olmam gerekir?

Cevap: E-devletten işlem tamamlanmamaktadır. İşlemler askerlik şubesinden tamamlanır, e-devlet üzerinden de askerlik yeri öğrenilmektedir.

Soru: E devlet şifresi almak istiyorum askerlik yerimim ögrenmek istiyorum.

Cevap: Merhaba, e-devlet şifresini internet üzerinden almak mümkün değildir. Şifrenizi ptt şubelerinden alabilirsiniz. Şifrenizi aldıktan sonra askerlik yerinizi edevlet üzerinden sorgulayabilirsiniz.

Soru: Ben edevlet şifremi nerden alcagımı bilmiyorum .Ben 05,03,1995 dogum tarihim askerlik yoklamam nezam gelir kütügüm köyde orda da kimsem yok nasıl ögrene bilirim. teşekkür ederim.

Cevap: Merhaba, şifrenizi size en yakın ptt şubesinden alabilir, askerlikle ilgili sorgulamalarınızı edevlet üzerinden yapabilirsiniz.Yoklama evrakları gelmeyebilir. Bizzat askerlik şubesine giderek işlemlerinizi yaptırabilirsiniz.

Soru: Bugün ptt den e-Devlet şifremi aldım ve değiştirdiğim şifremle tekrar sisteme giriş yapamıyorum. Mağduriyetimin giderilmesini rica ediyorum. Bu sorundan bir çok arkadaşım mağdur durumda. Teşekkürler.

Cevap: Şifrenizi ptt şubelerinden yenileyebilirsiniz.

Soru: Kısa dönem listesine ulaşmak için e devlet şifresi mi gerekli nasıl listeye ulaşabiliriz.. birde e devlet şifresini almak için ptt şubelerinde sistem yok diyorlar alamıyoruz.. kısa dönem yerimizi ve listeyi e mail yoluyla öğrenme imkanımız var mı .? listeyi yollama imkanınız var mı?

Cevap: Kısa dönem askerlik sorgulama işlemi için şifre gereklidir. Lifteyi gönderme şansımız bulunmamaktadır.

Ülkemizde yer alan geniş nüfus nedeni ile vatandaşların büyük bir kısmı tarafından gerçekleştirilmesi gereken kamusal işlemler çoğu zaman gerek harcanan süre gerekse bilgilere kesin olarak erişilememesi nedeni ile sorunları beraberinde getirebilmekteler.

Bu tarz problemlerin önüne geçmek için birkaç yıl önce aktif edilen ve devamlı olarak yeni eklentiler ile geliştirilen E-Devlet sistemi, bireylerin pek çok sorgu ve bilgi edinme işlemini internet bağlantısına sahip herhangi bir bilgisayar ya da mobil cihaz ile gerçekleştirmelerine fırsat vermekte. Askerlik alanında da büyük kolaylıkları beraberinde getiren sistem, E-Devlet Askerlik Sorgulama ile birlikte adayların teslim olacakları birlikleri, tarihleri ve farklı detay noktaları birkaç tıklama ile öğrenmelerini sağlıyor. Sistem ile birlikte uzun yıllar boyu şubeler önünde oluşan kuyruklar ve alternatif yollar ile doğru bilgilere ulaşıp ulaşılamadığı konusundaki endişeler yerini rahatlık ve memnuniyete bırakmış durumda.

Söz konusu sistem üzerinden askerlik ve buna benzer pek çok resmi işlemin sorgulamasını gerçekleştirmek mümkünken, Askerlik Tecil Sorgulama ise yalnızca şubeler yolu ile yapılan işlemler arasında bulunuyor. Tecil başlaması ya da tecilin yenilenmesi için gerekli belgelerin de yalnızca şubeler yolu ile birebir olarak teslim edilmeleri gerekirken, bundan farklı olarak askerlik durum belgesi çıktısı alan kişiler ise tecil sürelerinin ne zaman bittiğini görebilmektedirler.

Bu ve benzeri pek çok sisteme erişim adresleri, sıkça yöneltilen soruların cevapları ve güncel haberlere AskerlikSorgulama.Com adresi aracılığı ile arzu ettiğiniz an ulaşabilirsiniz. Güncemi ve gelişmeleri yakından takip eden ve askerlik görevi detayları konusunda uzman kişiler tarafından hazırlanan makaleler ile birlikte sizler de bir an önce görev detaylarınızı öğrenip eksiklerinizi kısa yoldan tamamlamayı başarabilirsiniz.

YORUMLAR

 1. muhammet dedi ki:

  mrb ben 08.09.1992 liyim kağıtlarım ne zamn gelir muane ne zamn olurum bilgi verirseniz çok sevinirim çok dua ederim

 2. yasin dedi ki:

  slm ben yasin ünlu 1991 lıyım askerlımı orenmek ıstıyorum kc tertıp olmu yanı nasıl orenırım bılmıyorum tc sorgulemesınle orenme ımkanım varmı arkadaşlar

 3. nurullah şahin dedi ki:

  ben van çaldıran 18 04 1991 doğumluyum ben ne zaman askere gideceğim benim msn arif_tayip@hotmail.com

 4. uğur aktaş dedi ki:

  ben 01.06.1991 dogumluyum gıresun espiye askere ne zaman gıdeceği

 5. sefa gurlekce dedi ki:

  91 1 manısa merkez batı kısla

 6. KÜRŞAT ÜLGER dedi ki:

  slm arkadaşlar ben 912 tertipim e devletten nereye düştüğüm ne zaman açıklanır bilgi verirseniz sevinirim..

 7. orhan karagöl dedi ki:

  nereye dustum tsk ler

 8. emrah ceyhaner dedi ki:

  ben emrah van caldıran dogumluyu 20.04.1991 dogum tarihim ne zaman ve nereye düştüm yadımcı olurmusunuz gururluprens_34@hotmail.com

 9. ben alaattın tutgaç dedi ki:

  s.a ben alaattın arkadaslar ben 92 3 gıdıcemde gıdıcegım gunu ogrenmek ıstıyorum ama anlamıyorum bu konu hakkanda bana yardımcı olurmusunuz

 10. özal dürüst dedi ki:

  bana şubat dediler ama tam olarak nezaman giderim 1993.10.04 doğumluyum van muradiye itkahmetkahyerim ama istanbuldayım şimdi muanemide oldum

 11. tc süleyman köse dedi ki:

  vatan bizim her şeyimiz

 12. FERHAT BİTER dedi ki:

  askerlik gunum

 13. mümtaz yıldırım dedi ki:

  01.08.1997 doğumluyum açık lise öğrencisiyim tecil işlemleri için askerlik şubesine nezaman baş vura bilirim …açık lise öğrencileri askerlik tecili yapa bilirmi..teşekkür ederim.