Doğum İçin Askerliği Erteleme

01 Haziran 2014 Pazar, 10:04
Doğum İçin Askerliği Erteleme

Öncelikle iyi çalışmalar dilerim… Ben Aydın Akın. Haziran 2012, 4 yıllık üniversite mezunuyum. Sevk tehir sürem 31-07-2014 te bitiyor. Tehir belgesinde celp dönemi Ağustos 2014 olarak belirtilmiş. Bu hususta size sormak istediğim ilk soru: # Ağustos 2014 celp dönemi için hangi tarihler arasında şubeye başvurmak gerekir? İkinci sorum ise Ek tehir isteme ve hastalık ile ilgili olacak. #Evliyim ve eşimin ağustos ayının ikinci veya üçüncü haftası içerisinde doğumu olacak. Bu konu ile ilgili askerlik hususunda ne tür bir hakkım vardır ve neler yapmalıyım? Bu konuda tehir hakkım veya celp dönemi erteleme hakkım var mı? Hastalık konusunda ikinci sorum ise şudur #Babam şu anda akciğer kanseri hastalığı sebebi ile tedavi görmektedir. Bu tedavisinin tüm yükü ve sorumluluğu benim üzerimdedir. Babamın hastalığı sebebi ile benim askerlik durumumda herhangi bir tehir hakkı veya celp dönemi erteleme hakkım var mı? Bu konuda benim ne yapmam gerekiyor? Kısacası hastalık ve doğum durumlarından dolayı askerlik durumumda en azından bir yıl ek tehir hakkım olur mu yada kötü ihtimalle celp dönemi erteleme olur mu ve neler yapmam gerekir? Bu konularda beni bilgilendirirseniz çok memnun olurum. Teşekkür ederim…

CEVAP: Merhaba, teşekkürleriniz için biz teşekkür ederiz. ağustos celbi için son başvuru tarihi, 15 Mayıs olarak belirlenmişti. Askerlik erteleme durumunuz ile ilgili en kısa sürede askerlik şubesine giderek durumunuzu belirtmeniz ve askerliğinizi erteleme talebinde bulunmanız gerekmektedir.

2 Yorum

 1. Koray garipoglu

  5 Haziran 2014 at 13:30

  Merhaba,

  Agustos 2014 celbinde askere sevkim belirlenmis. Tehirimin iptal yazisi geldi. Eseim 21 haziranda dogum yapacak o sebeple bir donem erteleme alabilirmiyim.

  Yardimci olursaniz cok sevinirim.

 2. halit

  11 Ekim 2017 at 01:35

  eşim hamile eskere gitcem erteletmek istiyorum ne yapmam lazim

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir