Diş Teli Askerliğe Engel Olur mu?

Diş Teli Askerliğe Engel Olur mu?

Dişim de 8 aydır diş teli var ve muayenem devam etmekte 23 yaşındayım ve kasım’da askerliğimi yapmayı düşünüyorum bedelli çıksa bedelli yapacağım fakat 2016 da çıkacağına dair bir bilgide yok. Askere alınır mıyım? diş tellerim sıkıntı olur mu ?

Merhaba, diş telleri askerde sizin için herhangi bir sorun teşkil etmeyecektir. Teller konuşmanıza engel olacağını düşünmüyoruz bu sebeple askerlik için muayeneniz de de diş tellerinizi gösterin. Sizin için karar olumlu olarak muayeneniz de verilecektir.

Ayrıca bedelli askerlik 2016 yılı içinde çıkacağını düşünmüyoruz, gündem de henüz bedelli ile ilgili bir çalışma bulunmuyor. Sitemiz üzerinden bedelli askerlik ile ilgili konuları takip edebilirsiniz.

 

YORUMLAR

 1. Mert dedi ki:

  Merhaba, benim tecilim 31 Aralık 2016’da bitiyor. Ancak tel tedavisi görüyorum, her ay doktora gitmem gerekiyor, bunun için her ay izin verirler mi? Birde eğer Doğuya düşersem, ulaşım çok uzun olacak en azından tecil ettirebilme hakkım var mı? Cevap verirseniz, çok sevinirim şimdiden teşekkürler.

 2. Murat dedi ki:

  İyi günler,

  Yaklaşık 4 aydır Ortodontik tedavi görüyorum.Tedavimin bitmesine 14 ay var fakat ben bu arada askere gitmeyi düşünüyorum.Bu tedavinin askerlik açısından bir sakıncası var mı ? Ayrıca ayda bir kontrole gitmem gerekiyor kontroller için izin alabilir miyiz ?

  Şimdiden teşekkürler.

 3. Fatih dedi ki:

  Merhaba . Mayısta kısmet olursa askerim. Ve kaza geçirdik . Çenem kırık. Ağzımda teller falan bağlı şu an için açamıyorum doktorun dediğine göre 3 hafta sonra yani nisan ayının son günlerinde yemek yemeye başlayabileceğimi söyledi. ( eğer çenem kaynarsa ) . Ve ben bu durumdan endişe ediyorum. Askerliğimi yapmak istiyorum. Arkadaşlarım ise askerlik sayfasının kapandığıni söyledi. Sizce ne olur durumum. Çürük falan vermezler değil mi? Yada cep dönemi erteleme gibi durumlar var mı ? Cevap 8cin şimdiden teşekkür ederim