Son Dakika
14 Aralık 2018 Cuma

Diş Teli Askerliğe Engel Olur mu?

05 Mayıs 2016 Perşembe, 22:10

Dişim de 8 aydır diş teli var ve muayenem devam etmekte 23 yaşındayım ve kasım’da askerliğimi yapmayı düşünüyorum bedelli çıksa bedelli yapacağım fakat 2016 da çıkacağına dair bir bilgide yok. Askere alınır mıyım? diş tellerim sıkıntı olur mu ?

Merhaba, diş telleri askerde sizin için herhangi bir sorun teşkil etmeyecektir. Teller konuşmanıza engel olacağını düşünmüyoruz bu sebeple askerlik için muayeneniz de de diş tellerinizi gösterin. Sizin için karar olumlu olarak muayeneniz de verilecektir.

Ayrıca bedelli askerlik 2016 yılı içinde çıkacağını düşünmüyoruz, gündem de henüz bedelli ile ilgili bir çalışma bulunmuyor. Sitemiz üzerinden bedelli askerlik ile ilgili konuları takip edebilirsiniz.

 

3 Yorum

 1. Mert

  7 Eylül 2016 at 19:59

  Merhaba, benim tecilim 31 Aralık 2016’da bitiyor. Ancak tel tedavisi görüyorum, her ay doktora gitmem gerekiyor, bunun için her ay izin verirler mi? Birde eğer Doğuya düşersem, ulaşım çok uzun olacak en azından tecil ettirebilme hakkım var mı? Cevap verirseniz, çok sevinirim şimdiden teşekkürler.

 2. Murat

  28 Aralık 2016 at 00:23

  İyi günler,

  Yaklaşık 4 aydır Ortodontik tedavi görüyorum.Tedavimin bitmesine 14 ay var fakat ben bu arada askere gitmeyi düşünüyorum.Bu tedavinin askerlik açısından bir sakıncası var mı ? Ayrıca ayda bir kontrole gitmem gerekiyor kontroller için izin alabilir miyiz ?

  Şimdiden teşekkürler.

 3. Fatih

  13 Nisan 2017 at 15:35

  Merhaba . Mayısta kısmet olursa askerim. Ve kaza geçirdik . Çenem kırık. Ağzımda teller falan bağlı şu an için açamıyorum doktorun dediğine göre 3 hafta sonra yani nisan ayının son günlerinde yemek yemeye başlayabileceğimi söyledi. ( eğer çenem kaynarsa ) . Ve ben bu durumdan endişe ediyorum. Askerliğimi yapmak istiyorum. Arkadaşlarım ise askerlik sayfasının kapandığıni söyledi. Sizce ne olur durumum. Çürük falan vermezler değil mi? Yada cep dönemi erteleme gibi durumlar var mı ? Cevap 8cin şimdiden teşekkür ederim

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

cccc Tasarım ve Programlama: gjy6ıj67ıjj