Celp ve Terhisler Neden Ertelendi?
Celp ve Terhisler Neden Ertelendi?

Celp ve Terhisler Neden Ertelendi? MSB’den 8 Maddelik Açıklama

Milli Savunma Bakanlığı, celp ve terhislerin neden ertelendiğiyle 8 maddelik bir açıklama yayınladı. Yapılan açıklamada, celp ve terhislerin neden ertelendiği tek tek anlatıldı.

MSB’nin resim sosyal medya hesabından yapılan bilgilendirme paylaşımında, ‘toplum sağlığına zarar verebilecek büyük hareketlenme riski’, ‘başarıyla devam eden 6 büyük operasyonumuz riske girebilir’ başlıklarıyla erteleme kararının nedenleri anlatıldı.

İşte O Açıklama

Önümüzdeki dönemde Jandarma dahil 53 bin kişinin celp kapsamında gelmesi, 66 bin kişinin de terhis olması söz konusuydu. Bu görev değişimi yurt çapında en az 120 bin kişilik çok kapsamlı bir hareketliliğe sebep olacaktı. Aile bireyleri ve diğer yakınları dikkate alındığında bu rakamın 500 binlere varacağı değerlendirildi.

About Rütbeli Asker

Merhaba. Ankara'da ikamet etmekteyim. Askerlik mesleğine aday biriyim. Sitede haber yazmakta ve kullanıcılardan gelen yorumları cevaplamaktayım. Sorularınızı yorumlar bölümünden sorabilirsiniz.

Check Also

TSK subay alımı ilanı yayınlandı! Başvuru ekranı ve şartları…

Türk Silahlı Kuvvetleri, en az 60 KPSS puanı ile alım yapılacak olan subay alımı ilanını yayınlandı. Kara, Deniz ve Hava Kuvvetleri Komutanlığına ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir