22 Temmuz 2018 , Pazar

Çarpık Bacak Askerliğe Engel midir?

Bacaklarım aşırı olmayacak şekilde çarpık nedeni ise futbol altyapısında oynamamdan kaynaklanıyor 17 yaşındayım ve bir senedir çarpıklığı artıracak şeyler yapmıyorum yavaş yavaş düzelmeye de başladı bu sene YGS ye gireceğim ve kara harp okulunu istiyorum bu çarpıklık sağlık sorunu olarak sayılır mı ?

Merhaba, kara harp okulu için sorun teşkil eder mi net bir şey söylemek zor, bu durum sizin mülakat ve muayenede belli olacaktır. Askerlik için herhangi bir engel teşkil etmeyecektir. Bacak çarpıklığı ölçülerini net bilmediğimiz için net bir şey söylemekte kolay değil, her iki durum içinde askerlik muayeneniz de belli olacaktır.

Bacak çarpıklığının derecelerine göre askerlik durumları değişiklik gösterebilir.

İlginizi Çekebilir

Bedelli Askerlik Kredi Oranları Ne Kadar?

Ayrıntıları bugün netleşen bedelli askerlik yasasından faydalanmak isteyen vatandaşlarımız için bankadan kredi çekmeleri durumunda yapmaları …

2 yorum

  1. Ayaklarımı birleştirdiğimde diz kapaklarımın arasında 5-6cm boşluk kalıyor bu askerlik ve askeriye seçimlerinde sıkıntı olurmu ?

  2. Merhaba.Benim bacaklarim 65 36 derece eğrilik var .Bu benim askerlik yapmama engel olur mu?Ayakta durunca dayanılması güç acılar cekiyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir