Ana Sayfa Arama
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
Sosyal Medya

C2 Yetki Belgesiyle Askerlik Tecili

Merhabalar, ben 1992 doğumluyum.

Merhabalar, ben 1992 doğumluyum. Liseyi açıktan 2013’te bitirdim. 2016 Aralık ayına kadar askerliği tecil ettirdim. Sanırım açıktan okuyorum diye daha öncede tecil ettirmiştim. Bu sene üniversite sınavına giricem herhangi bir bölümü 2 yada 4 yıllık kazanırsam 2016 Aralık’tan önce C2 Yetki belgesiyle tekrardan askerliğimi 3.kez tecil edebilir miyim acaba?

Merhaba, C2 Yetki Belgesiyle Askerlik Tecili ettirmeniz mümkündür, ancak sizin daha önce tecil ettirme süreleriniz incelenecek ve varsa tecil hakkınız bunu kullanmanız sağlanacaktır. Sizin yapmanız gereken, Üniversiteyi kazandıktan sonra en yakın askerlik şubesine gerekli belgeler ile başvurmak, başvuru sonrasında sizin için en doğru bilgileri sistem üzerinden kontrol edecek olan askerlik şubesi çalışanı verebilecektir.

YORUMLAR

7 adet yorum var

  1. 1989 doğumluyum 4 yıllık üniversiteyi bitirdim 2yil tecil bitti tekrar tecil ettirebilirmiyim

    1. Biraz zor gibi gözükmekte. Sizin tecil hakkınız kalmamış olabilir, bu sebeple en yakın askerlik şubesine başvurmanızda yarar var, varsa tecil hakkınız, askerliğinizi tecil edeceklerdir.

  2. Liseden mezun olduğumda tecil hakkımı kullanmıştım fakat o dolmadan ön lisansa kayıt oldum şimdi bu sene o bitiyor direk 2 sene tecil hakkım var mı ?

  3. Merhaba 1992 doğumluyum daha önce hiç tecil ettirmedim okul tarafından tecil ettiğini sanıyordum bu 2014 yıllında liseyi bittirdim ve bu sene üniversiteye kayıt yaptıracam acaba tecil yaptırabilir miyim bi sıkıntı olur muu ?

  4. Merhaba ben1991liyim iki yillik universitedn mezun oldum iki yilda kendi tecil hakkimi kullandim daha sonra acikogretim fak ikiyillik daha yazdim fakat tecil hakki vermeei napmam gerekiyor acil yardim eder misinz 10.gun sonrada tecilim bitiyor.

  5. Merhaba ben 1992 doğumluyum önlisans okuyorum. Bugün askerlik şubesine gittim c2 belgesi ile tecil yapabilmek için bana yoklama kaçağı sn die tecil olmaz diyorlar yardımcı olabilir misiniz ?

  6. Iyi calismalar 2015 yilinda 2 yıllil meslel yüksek okulundan mezun oldum ve 2 sene tecil yaptırdım simdi 1 ocak 2018de tecilim bitiyor ancak ben dgs sınavına hazırlaniyorum 1993 doğumluyum tecil ettirme sansim varmidir

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir