Bornova 10. Jandarma Er Eğitim Alay Komtanlığı

Bornova 10. Jandarma Er Eğitim Alay Komtanlığı

10. Jandarma Eğitim Alay Komutanlığı, İzmir’e bağlı Bornova ilçesinde, 2. Ve 3. Jandarma Eğitim Taburları olarak bulunmaktadır.

413 Binin üzerinde bir nüfusa sahip olan Bornova ilçesi, İzmir merkez ilçelerden biridir. Dolayısıyla, İzmir kentinin ülkemizdeki konumu da düşünülürse, Türkiye’nin ve dünyanın her yerinden Bornova’ya ulaşım oldukça kolaydır. Karayoluyla şehre gelenler şehir içi otobüslerle, havayoluyla gelenler Adnan Menderes Havaalanı’ndan metroyla, trenle gelenler ise tren garından yine metroyla Bornova’ya ulaşabilirler. Bornova merkezden de komutanlığa minibüslerle ulaşım sağlanır.

Komutanlık içerisinde, er ve erbaşlar için her türlü imkan sağlanmaktadır. Yiyecek, giyim, malzeme, vb. ihtiyaçlar kantinlerden edinilebilir. Bunun yanı sıra; yemekhane, açık ve kapalı spor merkezleri, erkek berberi, terzi, kütüphane ve internet cafe de sunulan imkanlar arasındadır. Erlerin vakit geçirebileceği yeşil alanlar da mevcuttur.

Sağlık olanakları ise, Rehberlik – Danışma Merkezi, ve 1’inci Basamak Muayene Merkezi tarafından sağlanır.

Gazinodaki etkinlikler ve konserler de sosyal faaliyetler arasındadır.

1919 – 1922 tarihleri arasında Yunan işgali altında kalan Bornova, 9 Eylül 1922 tarihinde tekrar Türkler’in kontrolüne geçmiştir. İzmir’in geneli gibi ılıman bir havaya sahip olan, ve bir turizm merkezi olan Bornova’nın en bilinen mekanları; Kemeraltı semti ve Anafartalar Caddesi’dir. Bunların yanı sıra pek çok çarşı da bulunur. Ünlü Şirince Köyü’ne oldukça yakın olan Bornova keşfedilirken, İzmir Arkeoloji Müzesi’ne de vakit ayrılabilir. Boyoz ve lokma ise bölgenin ünlü yiyeceklerindendir.

İletişim Bilgileri:

Posta Adresi: 10. Jandarma Eğitim Alay Komutanlığı … Tabur Komutanlığı … Bölük Komutanlığı Kemalpaşa Caddesi No: 98 35060 Bornova / İzmir

Komutanlıkta bulunan PTT şubesi tarafından posta hizmetleri, Ziraat Bankası ve Akbank ATM’leri ile de banka hizmetleri sağlanır.

Komutanlık Tel No: 0 232 479 48 06 – 00 21 – 03 85

Aile İletişim Merkezi Tel No: 0 232 479 44 87

YORUMLAR

  1. Nihat dedi ki:

    Bende bornova ya gidiyorum 95/1 olarak acaba buranın acemi birliği kaç gün ?