Ana Sayfa Arama
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
Sosyal Medya

Bekçilik Sağlık Kurulu Raporu İtiraz ve İşlemler

Bekçi alımlarında kazanan ve kazananlar yerine seçilen yedeklerden kazananlar sağlık kurulu raporu alırlar. Bu makalede rapor alma aşamalarında ve itiraz konusunda bilgi vereceğiz. Tüm incelemeleriniz bitince hastanede kurula gönderilir. Kurul değerlendirmesi sonrası sonucunuzu yetkili kişi alır ve Sağlık Daire Başkanlığına iletilir. Tüm bölümlerden sorunsuz geçen tanı bulgu almayan sağlam normal olanların raporları Ankara ya gönderilir […]

Bekçi alımlarında kazanan ve

Bekçi alımlarında kazanan ve kazananlar yerine seçilen yedeklerden kazananlar sağlık kurulu raporu alırlar. Bu makalede rapor alma aşamalarında ve itiraz konusunda bilgi vereceğiz.

  • Tüm incelemeleriniz bitince hastanede kurula gönderilir.
  • Kurul değerlendirmesi sonrası sonucunuzu yetkili kişi alır ve Sağlık Daire Başkanlığına iletilir.
  • Tüm bölümlerden sorunsuz geçen tanı bulgu almayan sağlam normal olanların raporları Ankara ya gönderilir ve atamaları yapılır.
  • Tanı bulgu alanlar tekrar değerlendirme için hakem hastaneye yönlendirilir.
  • Bu kişiler yine de elenirse yedeklerden çağrılmaya devam edilir.
  • Sorunsuz sonuç alanların atamaları Valiliklere gönderilir ve atamaları yapılır. Maaş başlar eğitimlere gidilir.

Raporunuza doktorların yazdığı sonuçlara dikkat edin. A dilimi yazılırsa sorun yok B-C-D vs ise elenme nedenidir. Tüm sonular sorunsuz yazsa da yönetmeliğe göre son sözü Ankara söyler. İlk inceleyen doktorun rapora doğru şekilde sonucu yazmasına dikkat ediniz. Dilekçe vs itirazlarla uğraşmamak için bölüm bölüm gezerken doktor ile sorunu halletmek en kesin sonuçtur.

Kan tahliliniz ya da incelemeniz hatalı ise doktora tekrar incelem ya da tahlil istediğinizi söyleyin ya da gerekirse başka yerden aldığınız raporları vs ona sunarak olumlu yazması için gereken çabayı gösterin.