askerliksorgulama
Her Türk Asker Doğar

Bedellide 4.Celp Dönemi Ne Zaman Açıklanır?

0

Bedelli Askerler için 3.celp dönemi yerleri açıklandı. 3 Kasım’a kadar sürecek bedelli başvurularında şimdi 4.celp döneminin ne zaman açıklanacağı merak ediliyor.

4.CELP DÖNEMİNİN NE ZAMAN AÇIKLANACAĞI MERAK EDİLİYOR

Bedelli’de 3. celp döneminde silah altına alınan yükümlüler için sevk tarihleri e-Devlet’te yayımlandı. Bu haberden sonra gerekli başvuru ve ödemesini yapıp beklemede olan vatandaşlar, 4. celp dönemi sonuçlarının ne zaman açıklanacağını merak etmeye başladı. Peki, Bedelli askerlikte 4. celp dönemi ne zaman açıklanır?

MSB’nca 3. celp dönemi askerlik yerlerinin açıklamasının arından gözler bu kezde 4. celp dönemine çevrildi. Konu hakkında beklenti içinde olan ve bir an önce 21 günlük zorunlu temel eğitime gitmek isteyen yükümlüler, 4. celp dönemi hakkında bilgi almak istiyor.

TARİH HENÜZ NET DEĞİL

Bedelli askerlik 4. celp döneminin açıklanacağı tarih henüz netleşmiş durumda değil. Fakat bedelli askerlik başvurusunun biteceği tarih olan 3 Kasım’dan sonra açıklanabileceği düşünülüyor. Konu hakkında MSB’den veya başka kurumlardan açıklama yapıldığı takdirde askelikle ilgili tüm güncel haberlerler gibi bedelli askerlikle ilgili gelişmeleri de buradan okuyabilirsiniz.

BEDELLİDE ŞU ANA KADAR 3 CELP DÖNEMİ TAMAMLANDI

Milli Savunma Bakanlığından yapılan açıklamada, bedelli askerlik uygulamasındaki 3.celp dönemine ilişkin bilgiler yer aldı. Açıklamada, “27 Eylül itibarıyla bedelli askerlik hizmeti için başvuran yükümlü sayısı 557 bin 102, başvurusunu tamamlayan yükümlü sayısı ise 215 bin 970 kişidir. 3’üncü celp döneminde silah altına alınacak 13 bin 555 yükümlünün sevk tarihleri, birlik ve yoklama bilgileri www.turkiye.gov.tr adresinde yayımlanmış, yükümlülerin kayıtlı cep telefonlarına da bilgilendirme mesajı gönderilmiştir.” şeklinde ifadeler yer aldı.

4.celp dönemi ile ilgili tüm gelişmeler açıklandığı anda ASKERLİKSORGULAMA.COM‘da olacak…

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.