Bedellide 3.Celp Dönemi Yerleri Açıklandı

0

Bedelli askerlik yapacakları için 3.celp dönemi askerlik yerleri açıklandı. Peki askerlik yerinizi nasıl öğrenebilirsiniz? Haberimizde…

BEDELLİ ASKERLİK 3.CELP DÖNEMİ ASKERLİK YERLERİ AÇIKLANDI

600 bine yakın vatandaşımız bedelli askerlik yapmak için buruşturmuştu. 1. ve 2. celp dönemleri belli olanlar askerlik yerlerine teslim oldular hatta askerliğini tamamlayıp dönenler bile oldu. Sırada 3. celp dönemi var. Bedelli askerlik için başvuran adaylardan 3.celp döneminde gideceklerin askerlik yerleri dün açıklandı. Bedelli askerlikte, 1. celp dönemi yerleri 28 Ağustos’ta, 2. celp dönemi ise 6 Eylül’de açıklanmıştı.

3.CELP DÖNEMİNDE 13 BİN 555 KİŞİ SİLAH ALTINA ALINDI

MSB, 3. celp döneminde silah altına alınacaklar için askerlik yerlerini belirledi. Buna göre bedelli askerlikte silah altına alınacak 13 bin 555 yükümlü sevk tarihlerini e-Devlet üzerinden öğrenebilir. bildirdi. Yine askerlik yerlerini de buradan öğrenmek mümkün.

E-DEVLET UYGULAMASINA GİRİŞ

E-Devlet uygulaması, hem turkiye.gov.tr adresinden hemde akıllı cep telefonlarına yüklenecek e-devlet uygulaması aracılığıyla kullanılabilmekte. Sisteme giriş için e-devlet şifreniz olması gerekir, eğer şifreniz yoksa PTT şubelerinden kimliğiniz ibraz ederek ve cüzi bir ücret ödeyerek şifrenizi alabilirsiniz. Şifrenizi aldıktan sonra veya şifreniz zaten varsa, internet üzerinden sitenin üst köşesinde sisteme giriş seçeneğinden sisteme kolayca giriş yapabilirsiniz. Aynı şekilde mobil uygulamada da şifreniz ile giriş yaparak öğrenmek istediğiniz size özel bilgileri kolayca öğrenebilirsiniz.

e-Devlet Sitesine gitmek için tıkla…

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.