Bedellide 2’inci celp dönem duyurusu yapıldı. Askerlik yapılacak yeri e-devlet üzerinden yapabilirsiniz

E-DEVLET ÜZERİNDEN SORGULANABİLİYOR

Bedelliye başvuranların merakla beklediği 2.celp dönemi duyurusu Askeralma Genel Müdürlüğünden yapıldı.  Duyuruya göre, 41 bin kişinin sevk tarihleri, birlikleri (Askerlik yapacağı yer) ve yoklama bilgileri belli oldu. Bedelli askerliğe başvuran kişiler bu celp dönemine dahil olup olmadıklarını e-devlet üzerinden sorgulayarak öğrenebiliyor.

BEDELLİYE REKOR BAŞVURU

Rekor başvuru alan bedelli askerlik fırsatına başvuran yüz binlerce vatandaş merakla celp duyurusunu bekliyor. MSB Askeralma Genel Müdürlüğü 2. celp dönemi duyurusunu yaptı. Buna göre bu dönemde silah altına alınacak 41 bin kişinin askerlik yerleri, birlikleri, sevk tarihleri ve yoklama bilgileri yayımlandı.

ASKERALMA GENEL MÜDÜLÜĞÜ DUYURUSU ŞU ŞEKİLDE:

“06 Eylül 2018 tarihi itibarıyla bedelli askerlik hizmeti için başvuran yükümlü sayısı 474.955, başvurusunu tamamlayan yükümlü sayısı ise 125.344 kişidir. 2’nci Celp Döneminde silah altına alınacak 41 bin 630 yükümlünün sevk tarihleri, birlik ve yoklama bilgileri www.turkiye.gov.tr adresinde yayımlanmış, yükümlülerin kayıtlı cep telefonlarına da bilgilendirme mesajı gönderilmiştir.”

CELP SORGULAMA

Bedelli başvurusu yapanlar ikinci  celp dönemine dahil olup olmadıklarını E-devlet üzerinden sorgulama yaparak öğrenebilirler.

Bedelli Sınıflandırma Sonuç Sorgulama için TIKLAYINIZ

Yorum Gönderin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir