Bedelli Askerlikte Bugün Neler Oldu?

Bedelli Askerlikte Bugün Neler Oldu?

Bugün Bedelli Askerlik ve 28 Gün Temel Askerlik İle İlgili Ne Söylendi?

Bazı kara / hava harp okulu mezunlarından 28 Günlük Temel Askerlik Eğitimin kaldırılması gerektiğine ilişkin öneriler geldi.

CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel 28 Günlük Temel Askerlik Eğitimi ile ilgili itirazların olduğunu, bu sorunun çözüme kavuşturulmasının gerektiğine dair açıklamalarda bulundu.

Bedelli Askerlik Kurucu Başkanı Ferhat Doğan bunca tepki sonrası bu karardan dönüleceğini umut ettiklerini belirtti.

Başbakan Binali Yıldırım a bazı bedelli bekleyenlerin 28 Günlük Temel Askerlik Eğitimi konusunda talep ve tepkilerini ilettiklerini belirttikleri duyumu alındı. Konuya müsbet baktığı ifade edildi.

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Hayati Yazıcı açıkladı: 28 Gün konusu Görüşülür, farklı yöntemler geliştirilebilir.

Bazı kışlalardan ve üst rütbeleri askerlerden, bedelli askerlik yapacaklara ilişkin tehdit ve hakaretler yapıldığına ilişkin sosyal medyada iddialarda bulunuldu. Bazı tehditler ise ekran görüntüleri ile açıklandı. Bu tehdit ve hakaretler sonrası Bedelli Askerlik de 28 gün askere gidecek olanlarda korku ve gerginlik ortamı oluştuğuna dair söylemler tartışıldı.

AK Parti Hatay Milletvekili Hacı Bayram TÜRKOĞLU; Kariyer Planlaması Yapmak Suretiyle Geleceğini Planlayan, İstikbalimizin Parlayan Yıldızı Gençlerimizin de Hakları Mahfuz Kalsın Diye  #Bedellide25GunKaldırılsın  kanaatindeyim dedi.

Güncel twitter hashtagleri ;

#BedelliAskerlik
#28GunEgitimKalkiyor
#94BedelliBekliyor
#Bedellide25GunKaldırılsın

YORUMLAR

  1. Uzeyir dedi ki:

    Mrba Bn erken sevk dilekçesi vericem de erken sevk dilekçesi verebilmek icin kütügünde birinin askerde olması mı lazım