Son Dakika
24 Şubat 2019 Pazar

Bedelli Askerlik Yerine Profesyonel Ordu

05 Nisan 2016 Salı, 19:15

Bedelli askerlik beklentisi içinde olan yurttaşlara Türkiye Büyük Millet Meclisi Milli Savunma Komisyonu Başkanı’ndan konuyla ilgili yanıt geldi!

Türkiye Büyük Millet Meclisi Milli Savunma Komisyonu Başkanı ve AKP Düzce Milletvekili Faruk Özlü, bedelli askerlik mevzusu ile ilgili bir çalışma bulunmadığı dile getirdi. Özlü, Genelkurmay Başkanlığı’nın Kuvvet-2033 Projesi dâhilinde daha Profesyonel bir ordu meydana getirmek amacıyla bir proje üzerinde çalıştıklarını ifade etti.

Türk Silahlı Kuvvetleri profesyonelleşme payının % 42’ler düzeyine ulaştığını ifade eden Özlü, teknolojideki gelişmeler ile beraber, bu sistemlerden faydalanan erlerin daha da profesyonel bir hale gelmesinin önemli olduğunu dile getirdi. Yapılan çalışmalar üzerinde duran Özlü, şu sözleri dile getirdi:

5 Milyar Dolarlık Ciro

Savunma endüstrisi sektörümüzün günümüz koşullarında 5 milyar doların üstünde bir cirosu mevcut. Bu beş milyar doların iki milyar dolara yakını ihracattan meydana geliyor. % 55’ler düzeyinde yerli katkı oranı söz konusudur. En mühim nitelik ise teknoloji imal eden bir piyasanın bulunmasıdır.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Askerlik Bilgi Sitesi