Bedelli Askerlik Nedir? Bedelli Askerlik Celp İşlemlerinde Son Durum

Bedelli Askerlik Nedir? Bedelli Askerlik Celp İşlemlerinde Son Durum

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın, 2020 celplerin 5 Haziran’da ve bedelli askerlik işlemlerinin de 20 Haziran’da başlayacağını açıklamasının ardından ilgili vatandaşların muayene vb. işlemleri nasıl yapılmalıdır?

Bedelli Askerlik Nedir?

Bedelli askerlik, Türkiye’de Osmanlı döneminden bu yana aralıklarla zorunlu askerliğe alternatif olarak süre kısalması karşılığı nakit bedel ödenmesi mantığına dayanan bir uygulamadır. Uygulamanın dayandırıldığı gerekçeler ordunun ve devletin maddi ihtiyaçları ve bireylerin işlerini kaybetmemeleridir.

2020 Sevk ve Celp ile İlgili Bilinmesi Gerekenler

Askere gitmeye hazırlananlar gelişmeleri ve kafalarına takılan soruların yanıtlarını haberimizde bulabilirler. Milli Savunma Bakanlığından yapılan açıklamaya göre Nisan, Mayıs ve Haziran 2020 sevk ve celp dönemlerine ilişkin askerlik yerleri 28 Mayıs 2020 günü e-Devlet üzerinden açıklandı. Aşağıdaki bağlantıdan sonucu öğrenebilirsiniz.

Er Sınıflandırma Sonucunu Sorgulama ve Sevk Başvurusu

7179 NO’LU ASKERALMA KANUNU TAMAMI İÇİN TIKLAYINIZ

e-Devlet Üzerinden Yapılan İşlemler

Söz konusu işlemlerin askerlikşubesine gitmeden çok kısa sürede yapabilmeniz için Askerlik Şubesi Başkanlıkları Hizmet Standartları Tablosuna sizler için aşağıda verdiğimiz linkten ulaşabilirsiniz..

Hizmet Standartları Tablosu

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.