Bedelli Askerlik Ne Zaman Başlayacak?

Bedelli Askerlik Ne Zaman Başlayacak?

Cumhurbaşkanı Erdoğan normalleşme adımlarına ilişkin detayları paylaştı. Erdoğan açıklamasında bedelli askerlik için de celp tarihini açıkladı. Peki bedelli askerlik celp tarihi ne zaman? Bedelli askerlikte hangi kurallara dikkat edilecek?

Cumhurbaşkanı Erdoğan, kabine toplantısının ardından korona salgınında etkinin azalmasıyla birlikte uyulacak normalleşme adımlarına ilişkin açıklamada bulundu.

Erdoğan açıklamasında bedelli askerlik celp tarihine ilişkin de bilgiler verdi. Cumhurbaşkanı, bedelli askerlik işlemlerinin 20 Haziran’da yeniden başlayacağını duyurdu.

Milli Savunma Bakanlığı ve TSK’dan yapılan açıklamalarda ise Mehmetçiğin yatakhaneler, yemekhaneler ve eğitimde sosyal mesafe kuralı gözetilerek askerlik görevini yerine getirdiği belirtilmişti.

Bedelli Askerlik  Fiyatı Ne Kadar?

Senenin başında bedelli askerlik fiyatı ile ilgili bir açıklama yapıldı.

Milli Savunma Bakanlığınca (MSB), bedelli askerlik 2020 yılı bedelinin 30 Haziran’a kadar 35 bin lira, dövizle askerlik ücretinin 5 bin 261 avro olarak belirlendiği açıklandı.

Milli Savunma Bakanlığı Askeralma Genel Müdürlüğünce, 2020 bedelli ve dövizle askerlik başvuru duyurusu yayımlandı.

Buna göre, bedelli askerlik hizmeti kapsamında bu yıl müracaat edecek yükümlülerin, 31 Aralık saat 18.00’e kadar başvurularını tamamlamaları gerekiyor.

Başvuru, yükümlülerin yoklamalarını yaptırmalarını, bedelli askerlik tercihinde bulunmalarını ve belirlenen bedelin tercih tarihinden itibaren iki ay içinde ödenmesini içeriyor. Yoklamasını yaptırmayanların öncelikle “askerliğe elverişlidir” sağlık kararı almış olması gerekecek.

Fiili askerlik hizmetine başlayanlar ile bakaya, yoklama kaçağı ve saklıların bedelli askerliğe başvuru hakkı bulunmuyor.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.