Bedelli Askerlik Hakkında Son Dakika Açıklaması

Bedelli Askerlik Hakkında Son Dakika Açıklaması

Eski Başbakan Binali Yıldırım’dan KHK ve bedelli askerlik konusunda açıklama

Eski AKP dönemi Başbakanı Yıldırım, bu gece sonolarak OHAL kapsamında KHK’larının yayınlanacağını ve bazı kişilerin ihraç edileceğini söyledi. Binali YILDIRIM, ihraçların EGMt ve TSK’dan olacağını belirtti. Ayrıca Binali Yıldırım, tatil sonrası açılacak olan TBMM’de ilk olarak bedelli askerlik yasasının ele alınacağını ifade etti.

Son Dakika açıklaması…
Eski Başbakan Binali Yıldırım, Köşkte başbakanlık muhabirlerine bir açıklama yaptı. Bedelli askerlik uygulaması ile ilgili açıklamada bulunan Eski Başbakan, “O konuyla ilgili verilmiş net bir karar yok. Benim düşüncem çok daha radikal, bunun geçici bir düzenleme olmaması gerektiğini düşünüyorum. O konuda bir çalışma yapılıyor. Çalışmalar yapılacak ve bir rapor ortaya çıkacak. O rapora göre biz de hareket edeceğiz. Zaten bizim profesyonel askerliğe geçiş başladı. Terörle mücadeledeki operasyonlara silah altına alınan askerler götürülmüyor. Buradaki esas olan yığılmanın gelecek yıllara artarak devam etmemesini sağlayacak bir çalışma. Sıradan bir bedelli çıkartmak derdimize derman olmayacak. Askere alınmama işi onların kabahati değil. Bizim buna çözüm üretmek gibi bir sorumluluğumuz var. Meclis açıldığında bu konu ele alınacak. Meclis tatilinden sonraki dönemde ele alınacak konulardan bir tanesi” şeklinde açıklamalarda bulundu.

SON OHAL KHK’LARI

Eski Başbakan Yıldırım, bu gece son olarak OHAL KHK’larının yayınlanacağını ve bazı kişilerin ihraç olacağını söyledi. Başbakan, ihraçların EGM ve TSK’dan olacağını ifade etti.

Açıklamalar geldikçe yayınlamaya devam edeceğiz…

YORUMLAR

  1. Gökhan Korkmaz dedi ki:

    Ben ailemin tek erkek evladiyim evde ne annem nede babam çalışıyor evin gecimini ben sağlıyorum evde tek erkek evladı olana da bi çözüm olmasını diliyorum

    1. Admin dedi ki:

      Annenizin ve babanızın kendi ihtiyaçlarını kendilerinin karşılayamadığını gösteren bir sağlık raporu olmadığı sürece askerlik yapma zorunluluğunuz vardır.