Bedelli askerlik fiyatları belli oldu! Yüzde 25 oranında arttı

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın açıkladığı memur zamlarının ardından bedelli askerlik ücreti de belli oldu. Memur zamlarına endeksli olarak artış gösteren bedelli askerlik ücreti yüzde 25 oranında artacak. Bu orana göre şu an 80 bin 64 lira olan bedelli askerlik ücreti 100.080,9‬ liraya yükselecek.

Bedelli askerlik fiyatları belli oldu! Yüzde 25 oranında arttı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın açıkladığı memur zamlarının ardından bedelli askerlik ücreti de belli oldu. Memur zamlarına endeksli olarak artış gösteren bedelli askerlik ücreti 80 bin 64 liradan yüzde 25 artışla 100.080,9‬ liraya yükseldi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Sözleşmeliye Kadro Şöleni Programı’nda Memur ve emekliye zam artış oranını açıkladı. Erdoğan, “Tüm memur ve emeklilerimiz için maaş artış oranı yüzde 25 olarak uygulanacak” dedi.

Her yıl memur maaş zammına endekslenmiş biçimde iki kez artan bedelli askerlik ücreti 2023 Temmuz ayına kadar geçerli olacak.

7179 sayılı Askeralma Kanunu 9’uncu maddesi gereğince bedelli askerlik bedel miktarı memur aylık katsayısına göre her yıl Ocak ve Temmuz aylarında yeniden tespit edilmektedir.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.