Bedelli Askerlik Bayramdan Sonra Tamam Gözüküyor

11

Bütün asker adaylarını ilgilendiren bedelli konusu site yönetimimiz tarafımızdan da sıkı bir şekilde takip edilip en yeni haberler siz değerli takipçilerimize an be an iletilmektedir. Bedelli askerlik tartışmaları yaklaşık altı aydır gerek hükümet kanadından gerekse Genelkurmay Başkanlığı tarafından sürekli tartışılıp görüşülmekte. En son bedelli askerlik yazımızda da belirttiğimiz üzere hükümetin bu konuda çalışması olduğunu sizlere iletmiştik. Bu noktada Genelkurmay Başkanlığının görüşü de bir brifing olarak hükümet kanadına iletilmişti. Bu brifinge bedelli askerlik çıkması durumunda askeri personelin yetersiz kalacağı ve Irak ile Suriye sınır bölgelerimizdeki hareketlilikten dolayı zorlanılacağı görüşülmüştü.

Bayramdan Sonra Bedelli Hız Kazanacak

Fakat bütün bu konuşmalar hükümetin bedelli askerlik çıkarma düşüncesini ertelememiş gözüküyor. Zira bedelli askerlikle hem birçok gencimiz belirli para karşılığı işinden olmadan askerlikten muaf gözükecek hem de devletin kasasına büyük bir ölçüde para kazandıracak. İşte tam bu noktada Ak Partili Burhan Kuzu nun atmış olduğu tweet bedelli askerlik bekleyen gençlerimizin umutlarını biraz daha yeşertti. Burhan Kuzu nun atmış olduğu tweet ise şöyle;

Yoğun bir gündemle TBMM açılıyor:Tezkere,HSYK,Bütçe,Kayıt Dışı,Obezite,İş Güvenliği,İLO ve Bedelli.Hayırlısı olsun.

 

Yorum yok
  1. Samet Samet diyor

    23.02.1993 doğumluyum. 2 yıllık bilgisayar programcılığı ön lisans mezunuyum. Açıköğretimden işletme okuyorum fakat bitiremiyorum. Aklımda askere gitme düşüncesi var ama askerliğin biraz daha kısalma ihtimali var mıdır?

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.