Bedelli Askerlik Başvurusu Nasıl Yapılır? Bedelli Askerlik Ücreti Ne Kadar?

Bedelli Askerlik Başvurusu Nasıl Yapılır? Bedelli Askerlik Ücreti Ne Kadar?

Büyük ilgiyle karşılanan bedelli askerlik başvuruları e-Devlet üzerinden de yapılabiliyor. Peki bedelli askerlik ücreti ne kadar?

Bedelli Askerlik Başvurusu e-Devlet’ten Nasıl Yapılır?

Bedelli askerlik başvuru yapmak için öncelikle e-devlet şifrenizi almış olmanız gerekiyor.  

E-devlet’e gidikten sonra arama kısmına Milli Savunma Bakanlığı yazmanız gerekiyor. Böylece Milli Savunma Bakanlığı ile ilgili tüm işlemlerinizi yapabileceğiniz bir sayfaya ulaşacaksınız. 

‘Asal Askerlik Hizmet Tercihleri’ kısmına tıkladıktan sonra ‘bedelli askerlik yapma isteği’ seçeceğine ulaşacaksınız.

Buradan, eğer size bedelli çıkmazsa paranızı geri alabileceğiniz askerlik şubesini de seçip kaydetmeniz gerekiyor. 

Kaydet butonuna tıklamadan önce ekranın altında sarı bir kutucuk içinde yazan ödeme detaylarını not almanız işinizi kolaylaştırabilir. 

Kaydet butonuna tıkladıktan sonra ise ödeme ekranı ile karşılaşacaksınız. Buradan sonra işleminize devam edebilmeniz için bedelli askerlik ücretinizi ödemeniz gerekiyor.

2020 Bedelli Askerlik Ücreti Ne Kadar?

Milli Savunma Bakanlığı, 2020 için belirlenen bedelli askerlik ücretinin Haziran ayına kadar 35 bin lira, dövizle askerlik ücretinin 5 bin 261 avrı olarak belirlendiğini açıklandı. 1 Temmuz-31 Aralık tarihlerinde ödenecek tutar ayrıca duyurulacak.

Dövizle ödeme yapacakların, uzaktan eğitim programını tamamlamaları, başvuru evrakı ile yurt dışı temsilciliklerine başvurarak hak sahibi olduklarının tespit edilmesinin ardından gereken ücreti ödemeleri gerekiyor.

Ödemeler; Ziraat Bankası, Vakıfbank, Halk Bankası, Ziraat Katılım, Vakıf Katılım, PTT Defterdarlıklar ve Defterdarlıklara bağlı Mal müdürlüklerine yapılabilir.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.