Bedelli Askerliğe Uzaktan Eğitim Çözümü

Bedelli Askerliğe Uzaktan Eğitim Çözümü

Milli Savunma Bakanlığı (MSB) yaptığı açıklamada koronavirüs sebebiyle 2020 yılında bedelli askerlik hizmeti yapacak yükümlülerin celp ve sevk işlemlerinin ertelendiği belirtmişti . Bu açıklamanın ardından bedelli askerlik başvurusu yapanlar askerlik vazifelerini nasıl yerine getireceğini merak ediyor. Peki bedelli askerlik uzaktan eğitim ile mi yapılacak? 

Hulusi Akar Nisan ayında askere alınacak 53 bin yükümlü gencin silah altına alınmasının ertelendiğini ve yeni er alımlarının bir süre durdurulduğunu ifade etmişti. 

Asker Alımı Ertelendi

Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar kolluk kuvvetleriyle yaptığı toplantının ardından basın mensuplarına açıklamalarda bulundu. Toplantı sonrası açıklama yapan Bakan Akar, askere gelecek yeni erleri salgına karşı korunması maksadıyla Nisan ayında askere alımların ileri bir tarihe ertelendiğini belirtti.

Bedelli askerlik, personel atamalarının ve uzun süreli görevlerin ertelendiğini hatırlatan Akar” Çalışma sonuçları en kısa zamanda Sayın Cumhurbaşkanımızın onaylarına sunulacaktır.”dedi.

Bedelli Askerlik Yapılacak mı?

Kulislerde dolaşan bilgiye göre, Milli Savunma Bakanlığınca askerlerin terhis ve celp işlemlerinin kısa bir süre için durdurulması, askerliğini bedelli olarak yapacak olanların ise kışlalara gitmek yerine uzaktan eğitimle askerlik hizmetini yapmaları üzerinde çalışıldığı söyleniyor. Milli Savunma Bakanlığından ve Bakan Hulusi Akar’dan bedelli askerliğin nasıl yapılacağına dair henüz resmi bir açıklama gelmedi.

Askeriyede Sıkı Koronavirüs Önlemleri

Milli Savunma Bakanlığı, askeri birliklerdeki koronavirüs tedbirlerinin uygulanmaya devam ettiğini bildirdi. Yapılan açıklamada ortak kullanım alanların detaylı bir şekilde dezenfekte edildi açıklandı.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.