Bedelli Askerlere Kadına Şiddete Hayır Semineri

0

Bedelli askerlik yapacak 500 bini aşkın gence, askeri eğitim alacakları 21 günlük süre zarfında Kadına Yönelik Şiddetle Mücadele Semineri de verilecek

KADINA ŞİDDETE HAYIR!

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı ile Milli Savunma Bakanlığı’nın ortaklaşa yürüteceği çalışma ile, bedelli askerlik yapacak vatandaşlara yönelik 21 günlük temel askerlik eğitimi kapsamında “Kadına Yönelik Şiddetle Mücadele” konusunda farkındalık seminerleri verilecek.

ŞİDDETE SIFIR TOLERANS

“Şiddete karşı sıfır tolerans” ana temasıyla, kadına karşı şiddetin önlenmesi, şiddet mağdurlarının korunması ve güçlendirilmesi, toplumsal bilincin artırılmasına yönelik kapsamlı faaliyetler yürütülmesi için çeşitli aktiviteler yapan Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı, MSB ile bu farkındalığı artırmayı hedefliyor.

HER KURUMDA ÇALIŞMALAR SÜRDÜRÜLÜYOR

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, 2018’in başından bu yana kamu personelinin kadına yönelik şiddetle mücadele konusunda bilgi ve farkındalığının artırılması amacıyla 81 ilde gerçekleştirilen “Kadına Yönelik Şiddetle Mücadele Eğitimleri” ile 25 binin üzerinde kamu görevlisine ulaşıldığını belirtti. Selçuk; “Cumhurbaşkanımız Erdoğan’ın da belirttiği üzere; ‘Kadına ve çocuklara yönelik saldırılar insanlık suçudur’. Bu nedenle, kadına karşı şiddetle mücadele kapsamında geniş bir yelpazede çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Farkındalık artırma faaliyetleri çerçevesinde Milli Savunma Bakanlığı ile de güçlü bir işbirliği gerçekleştiriyoruz. Bu kapsamda, 21 günlük temel askerlik eğitimi alacak 500 binin üzerinde ere “Aile İçi ve Kadına Yönelik Şiddetle Mücadele Semineri” verilmesi konusunda mutabakata vardık.” dedi.

500 BİNİ AŞKIN BEDELLİ ASKER SEMİNER ALACAK

40 ilde başlayacak seminerlerin tüm bedelli askerlik celplerinde uygulanması, bu yolla da bedelli askerlik uygulamasından faydalanan herkese ulaşılması hedefleniyor. Bakanlık uzmanları tarafından verilecek eğitimlerde, ‘Aile İçi ve Kadına Yönelik Şiddetle Mücadele’, ‘Erken Yaşta ve Zorla Evliliklerle Mücadele’, ‘Kadın-Erkek Eşitliği’, ‘Ulusal Mevzuat ve Başvuru Mekanizmaları’ konuları ele alınacak.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.