Ay Dünyaya Yaklaşıyor, Tsunami mi Olucak ? (Japonya Tsunami Ay)

Ay Dünyaya Yaklaşıyor, Tsunami mi Olucak ? (Japonya Tsunami Ay)


 


Kimileri ay dünyaya yaklaştığı için tsunami olduğunu söylüyor, kimileri bu durumla hiç bir alakası yok diyor, Japonyadaki büyük deprem ve ardından gelen tsunami çok kişinin canına mal oldu, ölenlere Allahtan Rahmet Diliyoruz. Peki 19 Mart 2011 günü ayın yine dünyaya yaklaşacağını bildiren bilim adamlarının, hiç bir önlem alma uyarıları neden yok, eğer ayla bir bağlantısı varsa bizce şimdiden uyarılmalı diye düşünüyoruz.

YORUMLAR

 1. manyak aycı dedi ki:

  ÇOk saGO L BU BŞŞŞ

 2. Kahir dedi ki:

  19 Marttaki tur sırasında ay yörüngesinin yer yüzüne en yakın olan noktasının 221 bin 567 mil olacağı hesaplandı. “Supermoon” diye adlandırdıkları olay sonucu ayın yer kürenin iklim düzeninde bozulmalara neden olabileceği iddia ediliyor.

  Uydusunun bu yakın mesafeye gelmesinin depremlere ve volkanların faaliyete geçmelerine neden olabileceği ifade ediliyor. “Supermoon” olayının meydana geldiği 1955, 1974, 1992 ve 2005 yıllarında da aşırı hava değişikliklerinin olduğuna dikkat çekiliyor.

  Endonezyada yüz binlerin ölümüne neden olan tsunami faciası ise 2005teki supermoondan iki hafta önce meydana geldiğine dikkat çekiliyor

  Kaynak :internethaber.com/dikkat-her-an-deprem-olabilir–333259h.htm#ixzz1GYKyxSlM

 3. taho baba dedi ki:

  17 martta dünyaya dahada yaklaşan ay ın tsunami ve depremleri devreye geçirdiği biliniyor bunun için önlem alınmalı.

 4. ferhat dedi ki:

  ay japonyaya yaklaştı nası mı dünya yörünge değiştirdi