Son Dakika
22 Şubat 2019 Cuma

Askerlik Yoklama Cezası Sorgulama

13 Kasım 2014 Perşembe, 15:06
Askerlik Yoklama Cezası Sorgulama

Yirmi yaşını geçen her Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı erkek askerlik görevi için uygun yaşa gelmiş olurken, eğitim, sağlık ve benzeri mazeretler halinde yirmi dokuz yaşını bitirene kadar tecil işlemleri gerçekleştirilebilinmektedir. Söz konusu tecillerin otomatik olarak çalıştığı kurum veya okuduğu üniversite tarafından yapıldığını zanneden çoğu kişi bu düşüncelerinin doğru çıkmaması ve ellerine yoklama daveti ulaşmaması durumunda değişen miktarlarda yoklama cezaları ödemek durumunda kalabilmektedirler.

Her ne kadar farkında olmadan bu hataya düşmüş olsalar da bu durumun sorgusunu yapma görevi tamamı ile kişinin kendisine bağlı olduğundan, herhangi bir mazeret kabul edilmemekte ve genellikle cezalar ödenmektedir. Askerlik Yoklamaca Cezası Sorgulama sistemi son yıllar içerisinde E-Devlet Kapısı sistemi üzerinden ısrarla talep edilen bir sistem olmasına karşın henüz aktif edilmemiştir. Askerlik Yoklamaca Cezası Sorgulama konusunda talepleri mevcut olan kişilerin bağlı oldukları askerlik şubelerine başvurarak cezalarını ödemeleri ve mevcut değil ise yoklamalarına girerek tecillerini uzatmaları mümkün olmaktadır. Her ne kadar yüksek ücretler olmasa da zaman içerisinde ödeme süresi uzayan cezalar seneler içerisinde ciddi sıkıntılara sebep verebildiklerinden, bu durumun sorgulamasının senede en az bir kere gerçekleştirilerek doğru bilgiye ulaşılması tavsiye edilmektedir.

Her türlü sorgu ve bilgi edinme ihtiyacınızda olduğu gibi Askerlik Yoklamaca Cezası Sorgulama konusunda da doğru ve kesin bilgilere sitemiz üzerinden erişim sağlayabilirsiniz. Uzman editörlerimizin sizler ile paylaştıkları bilgiler doğrultusunda en güncel detayları açık ve net biçimde takipte kalabileceğiniz gibi, bunun yanı sıra diğer ziyaretçilerimizin geçmiş tecrübelerinden faydalanabilir ya da onların yönelttikleri sorulara verilen geçmiş cevaplar ile kendi kafanızdaki soru işaretlerini de kaldırabilirsiniz.

Sitemiz uzun yıllardan bu yana olduğu gibi sizlere askerlik öncesi ve görev süresi boyunca ihtiyacınız olan ve merak ettiğiniz her türlü bilgiyi en detaylı ve fakat bir o kadar da anlaşılır ve yalın halde sunma gayretini göstermeye devam edecektir. Bizi sık aralıklar ile ziyaret ederek Askerlik Yoklamaca Cezası Sorgulama ve buna benzer çok sayıda başlık altındaki detayları tecrübe etmeye devam edebilirsiniz.

4 Yorum

 1. çağrı tür#311;aslan

  15 Kasım 2014 at 15:15

  Ne zaman askere giderim 1.11.1996 doğumluyum

  • Selim

   4 Kasım 2016 at 09:56

   10.12 1996 me Zaman giderim ?

 2. soner çatal

  16 Kasım 2014 at 12:13

  ne zaman askerim

 3. Yusuf Akpolad

  2 Aralık 2014 at 14:01

  ben 1995 doğumluyum 19 yaşındayım askere ne zaman gidecem.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Askerlik Bilgi Sitesi