Askerlik Yerleri
Askerlik Yerleri

Askerlik Yerlerinin Açıklanacağı Tarih Değişti!

Milli Savunma Bakanlığı tarafından yapılan açıklamaya göre, Ağustos ve Eylül celp dönemlerine ait askerlik yerlerinin açıklanacağı tarihi değişti.

Milli Savunma Bakanlığı tarafından bir son dakika açıklaması geldi.

Askeralma Genel Müdürlüğü tarafından yapılan açıklamada askerlik yerlerinin belli olduğu tarihin değiştiğine yer verildi.

ASAL resmi internet adresi üzerinden yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi:

Ağustos/Eylül 2020 Celp ve Sevk Dönemleri Duyurusu

  • Ağustos/Eylül 2020 celp ve sevk dönemlerinde silahaltına alınacak yedek subay aday adayı, yedek astsubay aday adayı ile erbaş/er statüsündeki yükümlülerin 1 Temmuız 2020 tarihine kadar yoklama ve askerlik hizmeti ile celp tercihi işlemini e devletten veya en yakın askerlik şubesine müracaat ederek tamamlamaları gerekmektedir.
  • Sınıflandırma ve seçim sonuçları Ağustos ayının ilk haftasında e Devlet üzerinden yükümlülere duyurulacaktır.
  • Bu duyuru yükümlülere tebliğ mahiyetindedir. Konu ile ilgili ayrıntılı bilgiye asal.msb.gov.tr internet adresinden ulaşabilecektir.

Kamuoyuna saygı ile duyurulur.

Tarih Değişti

Geçtiğimiz gün yapılan açıklamada askerlik yerlerinin Temmuz ayının sonunda açıklanacağına yer verilmişti. Ancak yeni duyuruda askerlik yerlerinin Ağustos ayının ilk haftasında açıklanacağına yer verildi.

About Rütbeli Asker

Merhaba. Ankara'da ikamet etmekteyim. Askerlik mesleğine aday biriyim. Sitede haber yazmakta ve kullanıcılardan gelen yorumları cevaplamaktayım. Sorularınızı yorumlar bölümünden sorabilirsiniz.

Check Also

TSK subay alımı ilanı yayınlandı! Başvuru ekranı ve şartları…

Türk Silahlı Kuvvetleri, en az 60 KPSS puanı ile alım yapılacak olan subay alımı ilanını yayınlandı. Kara, Deniz ve Hava Kuvvetleri Komutanlığına ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir