Askerlik Yeri
Askerlik Yeri

Askerlik Yerimi Nasıl Öğrenirim?

Askere gidecek olan binlerce genç askerlik yerlerini nasıl öğreneceğini merak ediyor. İşte cevabı…

Askerlik yapacağı yeri öğrenmek için E-Devlet üzerinden askerlik yeri sorgulama işlemini gerçekleştirmek isteyen binlerce vatandaş, internet üzerinden detayları sorgulamaya devam ediyor. Peki, askerlik yerleri nasıl öğrenilebilir? İşte, birçok gencin şanlı Türk Silahlı Kuvvetleri bünyesine katılarak vatani hizmetlerini yapacağı askerlik yerleri hakkında bazı bilgiler…

Askerlik yerleri “www.turkiye.gor.tr” adresinden Milli Savunma Bakanlığı Er Sınıflandırma Sonucunu Sorgulama ve ASAL Sevk Başvurusu ekranına ulaşılarak öğrenilebilecek.

Askerlik Yerleri Sorgulama

Askerlik hizmetini yerine getirecek olan yükümlüler e-Devlet üzerinden Er Sınıflandırma sonucu ekranı üzerinden askerlik yapacakları yeri öğrenebilecek.

Askerlik yerleri “www.turkiye.gov.tr/sevk-edilecek-egitim-merkezi “ linkinden öğrenilebilecek. Askerlik yapacaklar E-Devlet şifresi ve kimlik numarası ile giriş yaptıktan sonra yerlerini öğrenebilecekler.

About Rütbeli Asker

Merhaba. Ankara'da ikamet etmekteyim. Askerlik mesleğine aday biriyim. Sitede haber yazmakta ve kullanıcılardan gelen yorumları cevaplamaktayım. Sorularınızı yorumlar bölümünden sorabilirsiniz.

Check Also

TSK subay alımı ilanı yayınlandı! Başvuru ekranı ve şartları…

Türk Silahlı Kuvvetleri, en az 60 KPSS puanı ile alım yapılacak olan subay alımı ilanını yayınlandı. Kara, Deniz ve Hava Kuvvetleri Komutanlığına ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir