Asker Terhisleriyle İlgili Son Durum Nedir?

Asker Terhisleriyle İlgili Son Durum Nedir?

Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, askerl terhisleriyle ilgili önemli bir açıklama yaptı. Kasım 2019 celp döneminde silah altına alınanlarının hizmet süresinde değişiklik yapıldığı açıklandı. Peki askerlik terhis son durumları nedir, uzatıldı mı?

Terhis İşlemlerinde Önemli Değişiklik

Koronavirüs önlemleri nedeniyle askerlerin terhis tarihlerinde değişiklik olması bekleniyordu. Bakan Akar, geçtiğimiz günlerde askerlik celp ve terhis tarihleriyle ilgili bir açıklama gerçekleştirdi. Bakan Akar’ın açıklamasından sonra son durum araştırılmaya başlandı. Peki askerlik terhis son durumları nedir?

Akar, koronavirüs nedeniyle Kasım 2019’da askere alınanların ise hizmet süresinin bir ay uzatıldığını belirtti.

Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar açıklamasında, “Bugüne kadar Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK) bünyesinde gözümüz gibi sakındığımız Mehmetçik ile yeni gelecek evlatlarımızın salgına karşı korunması maksadıyla daha önce kritik dönemlerde uyguladığımız gibi nisan ayında askere alınacak 53 bin yükümlü gencimizin silah altına alınmasının ertelenmesinin, birliklere yeni er gelmeyeceği için de Kasım 2019 celp döneminde silah altına alınanların hizmet süresinin bir ay uzatılmasının ve bir ay sonra konunun yeniden incelenmesinin uygun olacağı değerlendirilmiştir.” ifadelerini kullandı.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.