Ana Sayfa Arama
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
Sosyal Medya

Askerlik Tecillinin Bitiş Tarihi Nasıl Öğrenilir?

Askerlik erteleme ( tecil

Askerlik erteleme ( tecil ) işlemleri yaptırdığınızda sizlere askerlik şubesi tarafından bir belge verilmektedir. Birkaç nüsha olarak verilen ve iş başvurusu, eğitime devam etme gibi işlemlerde lazım olan bu ıslak imzalı ve mühürlü belge askerlik tecil belgesi olup bu belgede askerlik tecilinin bitiş tarihi yazmaktadır. Ancak olası bazı durumlarda askerlik tecil belgenizi kaybettiğinizde, tecil süresinin bitiş tarihini hatırlamıyor iseniz farklı imkânları kullanarak askerlik tecilinin bitiş süresini öğrenebilirsiniz.

Herhangi bir askerlik şubesine giderek;

İster herhangi bir askerlik şubesine gidebilir, isterseniz ikametgâhınızın olduğu askerli şubesine gidebilir ve tecil süresinin bitiş tarihini öğrenebilirsiniz. Bu bireysel başvuruların yanı sıra kütüğünüzün kayıtlı olduğu ilde ki askerlik şubesini telefon ile arayarak ta askerlik tecilinin bitiş tarihini öğrenebilirsiniz. Bu sorgulama işleminde bazı askerlik şubeleri telefon da bilgi vermeyerek bireysel olarak askerlik şubesine başvurmanızı isteyebilir. Bu bilginin telefonda verilmemesi gibi bir durum yasal olarak oluşabilir.

Turkiye. gov sitesinden sorgulayarak;

Türkiye. gov üzerinden sorgulama yapabilirsiniz. E – devlet sisteminde kendi TC kimlik numarası ve şifrenizi girerek öncelikle sisteme giriş yapmalısınız. Sisteme giriş yaptıktan sonra TSK hizmet sayfasını seçerek Askere Alma Başkanlığı kategorisinden ‘’ askerlik durumu sorgulama ‘’ seçeneği ile askerlik durumunuzu sorgulayabilirsiniz. Bu sorgulama işleminde askerlik durumunu gösteren belge de askerlik tecil yaptırdı iseniz askerlik tecilinin bitiş tarihi de yer almaktadır.

Asab ( Askere Alma Başkanlığı ) telefon ile arayarak;

Askere Alma başkanlığını veya bulunduğunuz ilde ki askerlik şubesi askere alma birimini arayarak askerlik tecil süresinin bitiş tarihini sorgulayabilir ve öğrenebilirsiniz. Bu işlemleri yaparken güvenliğiniz adına bazı sorular sorulmaktadır. Ancak bazı şubeler sizlere bilgi vermeyip askerlik şubesine gelmenizi isteyebilir.

YORUMLAR

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir