Askerlik Tecil Süremi Nasıl Öğrene bilirim ?

32

Soru: İyi günler… Benim tecilim 2015 Ocak ayında doluyor. Ben bu sene açık öğretime kayıt olacağım. önümüzdeki sene tekrardan sınava girip bir yer kazandığımda açık öğretim kaydımı sildirip Üniversiteye kayıt olabiliyor muyum ? Yoksa kaydımıı sildirdiğim gibi direkt askere mi alınıyorum. İlginiz için şimdiden teşekkür ederim…

CEVAP: Kaydınızı sildirdikten sonra yeni kaydınızı yaptırınız, kayıt belgeniz ile askerlik şubesine giderek tecilinizi güncelleyiniz.

Soru: Askerlik tecil süremi öğrenmek istiyorum. Nasıl öğrenebilirim?

CEVAP: Merhaba, askerlik tecil sürenizi, durum belgesi sorgulama işlemi yaparak bulabilirsiniz. Ayrıca askerlik şubelerinden de öğrenebilirsiniz.

4 Yorumlar
 1. aliosman diyor

  merhaba.09.07.2016 itibaren tecilimi bozdurup erken sevk isteyerek ağustos döneminde askere gidebilirmiyim? şimdiden teşekkür ederim.

 2. ABDULSELAM EPREM diyor

  merhaba. ben açık öğretimden teciiliyim bu dönem açık öğretim kayıt yenileme yapmadım tecilim bozulurmu ( askere gitmek için bilerek kayıt yenilemedim ) ilginiz için şimdiden teşekkürler

 3. selçuk bayındır diyor

  merhaba ben 2015 te askere gitmem gerekti fakat aile düzensizligi yüzünden askere gidemedim piskolajim bozuk orta 1 den terkim acıktan yazılsam tecil ettire bilirmiyim yoklama kacagı iken ?? lütfen acilll!!!

  1. Ast Subay diyor

   Merhabalar, açık öğretime yazılırken askerlik durum belgesi istenecek eğer kaçak durumda gözüküyor iseniz kaydınızı yapmayabilirler. Aksi takdir de askere çağrılırsınız.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.