Askerlik Tecil Sorgulama İşlemi Hakkında

Askerliksorgulama.com sitesi üzerinden adminlerimize sorulmuş askerlik tecil sorgulama sorularını sizlerle paylaşmak istiyoruz. Soruların cevapları soruları soran asker adaylarının mail adreslerine özel olarak gönderilmiştir.

Askerlik Tecil Sorgulama ile ilgili bazı sorular;

  • Merhabalar ben 1994 doğumluyum ve şu an önlisans 2.sınıfa geçtim bu sene de bir lisans açıköğretim programına kayıt olmak istiyorum tecil durumu ve kısa dönem askerlik yapabilirmiyim bilgilendirirseniz sevinirim ii günler.
  • Merhaba ben 1983 doğumluyum ve şu an yükseklisans öğrencisiyim . sakarya ünüversitesi Yönetim Bilişim Sistemleri bölümünde yüksek lisans yapıyorum. bu bölüme başlarken askerliğim 3 yıl tecil edildi. tecilim 01-02-2015 tarihinde bitiyor. ben şu an da başka bir ünüversitede yüksek lisansa başlarsam tekrar tecilim 3 yıl daha ötelenir mi? yani 34 yaşıma kadar tecilli olabilir miyim. yeni başlayacağım ünüversitede işletme yüksek lisans yapacağım. Yardımcı olabilir misiniz. iyi çalışmalar
  • Merhabalar benim 5 Ağustosta tecilim sona eriyor. Ben kasım celbiyle gitmek istiyorum da şimdiden tecili bozdurmak gerekliymiş. Sorum da işte kasım celbiyle gidebilmem için tecil bozdurma son tarihi hangi gündür ?
  • 1992 doğumluyum lise diplomam ile askerliğimi tecil ettirdim şuanda 2 yıllık meslek yüksek okuluna kayıtlıyım ve bu senede kayıt yenileyeceğim şimdiki lise diplomamla yaptığım tecilim 2014 aralıkta bitecek. ama şuan 4 yıllık inşaat mühendisiliği için sınava çalışıyorum diyelim ki kazandım askerliğe kaydımı yaptırabilirmiyim 2015 haziranda LYS sınavına girdikten sonra başarılı olduktan sonra askerliğe kaydımı yaptırabilirmiyim yoksa sorun çıkartır mı ?
  • Ben İstanbulda 4 yıllık bi üniversite okuyorum. 3.seneme geçtim. Tecille hiç ilgilenmedim okul yapıyo dediler. Okul mu yapıyor ? Ben bunu gidip hangi binadan öğrenebilirim ? Mail atarsanız sevinirim…

Yorum Gönderin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir