Askerlik Tecil İşlemleri ve Sevk

0

Askerlik Tecil Sorusu: Merhabalar ben 02-10-1985 doğumluyum 2014 haziran lisans mezunuyum.mezun olmadan önce 3 defa askerlik şubesini aradım 85 doğumlu olduğumu ve lisans mezunu olacağımı bildirdim.askerlik tecil hakkım varmı dedim.diplomayı getirdikten sonra 2 yıl tecil hakkin var dediler.bende buna güvenerekten lisans diplomasını götürdum tecil hakkıniz yok dediler.2015 marta kadar tecil yaptılar ve 1-31 mayis sevk tarihi dediler.sorum şu 85 doğumluyum tecil hakkım varmı.1-31 mayis sevk tarihi yazmışlar ne zaman askere götürürler.2016 ya aktarma imkânın varmı.teşekkurler.

Sevk Cevabı: Normal şartlarda 29 yaşa kadar tecil hakkı bulunmaktadır. Ağustos yada Kasım celp ayı içerisinde asker olma ihtimaliniz olacaktır.

1 Soru Cevap

 1. Bugun bana e devletten mesaj geldı askerlık sevk ıslemlerımı bu ayın 31i ne kadar e devlet uzerınden ve 8.8.2014 tarihine kadar suberlerden yaptırabılırsınız dıye.. e devlet uzerınden gırıyorum hıc bır sonuc goremıyorum askerlık sevk ıslemlerıne tıklıyorum

 2. ben askerlik durumumu e devletten sorguluyorum fakat hakkımda 1 aylık süre içinde askerlikle ilgili bir durum görülmediği yazıyor.bana askerlik şubesinden 22.07.2014 tarihinde e devletten bakar askere gideceğin yeri ve zamanı öğrenirsin demişlerdi ama öğrenemiyorum, şimdi ne olcak ve ne yapmalıyım?

 3. İyi günler,

  kısa dönem için karar aldırdım. Ağustos ya da eylül celbinde mi gideceğimi ve ağustos celbindeysem ayın kaçında gideceğimi nasıl öğrenirim?

  AD: Artun Turan
  Dğum Tarihi : 16.05.1990
  Baba Adı : İbahim Turan
  Anne Adı: Buson Zelda Turan
  Doğum Yeri : Altındağü -Ankara

 4. Merhabalar… 1987 doğumluyum.. 2 sene 6 aydır yoklama kaçağı olduğumu öğrendim..
  ve geçen günde polis gbt sinde kaçak olduğum çıktı tutanak tuttular.. sorum şu ?
  açıköğretim anadolu üniversitesinde kaydım silinmiş ama 2008 de okuduğum işletme bölümüne devam edebilme hakkımın olduğunu öğrenci durum belgesi ile öğrendim.. belge elimde ve 1 sene öğrencilik hakkım olduğu yazıyor.. 15 gün içinde bu belge ile gitsem askerlik şubesine askerliğim tecil olurmu ? tecil olmaz ise beni hemen askere alırlarmı ? çok acil cvp tşkler..

 5. iyi günler ben myo 2014 mezunuyum ne zaman askeri görevimi yapabilirim yada ne kadar erteleyebilirim bunun haricinde yeni mezunlar kendiliğinden 2 yıl tecilli deniliyor ne kadar doğru?

Alt Kısımdan Sorunuzu Sorabilirsiniz...

Please enter your comment!
Please enter your name here