Askerlik Tecil Hakkında Bilgiler

Askerlik Sorgulama Sorusu: Yurt dışından tecilliyim (30-12-2014 tarihine kadar). Ancak aralık ayında türkiyeye geri döndüm.Açıköğretimde okuduğum için tekrardan okul için tecil etmek istiyorum. Sorum Tecilim türkiyede bulunduğum sürede düşmüşmüdür?

Cevap: Merhaba, teciliniz düşmüş olabilir, sizin yapmanız gereken tek şey, askerlik şubesine giderek eğitiminiz için tekrar tecil talebinde bulunmanızdır.

Askerlik Sorgulama Sorusu: 06-06-1994 tarih doğumluyum ağustos ayında şubeye gidemedim yoklama kaçağı düştüm lise mezunu olduğum için tecil hakkımı kullandım. Şimdi ise gitmek istiyorum içinde bulunduğumuz eylül ayında tecilimi bozdursam ne zaman giderim şubeye gittiğimde 2 gün süre veriyorlar konu hakkında bilgi verirmisiniz?

Cevap: Merhaba, Eylül ayı içerisinde şubeye giderek tecilinizi kaldırırsanız, 2015 Şubat ayı celp döneminde askere alınma ihtimaliniz olabilir.

Askerlik Sorgulama Sorusu: Merabalar kasım 2015te askerlik tecil işlemim bitiyor.bu arada 4 yıllık maliye bölümünden 2013te mezun oldum. tezsiz yüksek lisans askerlik tecilimi uzatır mı? acil cevap..

Cevap: Merhaba, askerliğinizi eğitiminiz için uzatma şansınız var. Ayrıntılar için askerlik şubesiene uğrayarak işlemlerinizi yaptırabilirsiniz.

Yorum Gönderin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir