Ana Sayfa Arama
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
Sosyal Medya

Askerlik Süresi Uzatılıyor mu?

Sosyal medyada askerliğin 9

Sosyal medyada askerliğin 9 aya çıkarıldığına dair paylaşımlar sıkça yapılmaya başlandı. Peki askerlik süresi uzadı mı? Milli Savunma Bakanlığından konuyla ilgili açıklama yapıldı mı?

Sosyal Medyada Günün Konusu Oldu

Askerlik süresi 9 aya mı yükseldi sorusu vatandaşlar tarafından araştırma konusu olmaya devam ediyor. Sosyal medya üzerinden askerlik süresinin 9 aya çıkarıldığı iddialarının konuşulmaya başlanmasının ardından askere gitmeyi düşünen gençler ve silah altında olan er ve erbaşlar ‘askerlik süresi uzatıldı mı 9 aya mı çıktı?’ sorularına yanıt aramaya başladı. Peki Askerlik süresi 9 aya çıktı mı?

Mevcut Askerlik Süresi

Mevcut askerlik süresi geçtiğimiz yıl yapılan düzenleme ile kısa ve uzun dönemler için 6 ay olarak açıklanmıştı. 1 aylık acemi eğitiminin ardından silah altına alınan er ve erbaşlar 5 ay süre ile askerlik yapıp hizmetlerini tamamlıyor.

Askerliğin 9 aya çıktığı iddiaları henüz netlik kazanmadı. Milli Savunma Bakanlığı tarafından henüz bu yönde yapılan bir açıklama mevcut değil.

Terhis Açıklaması

Cumhurbaşkanı Erdoğan koronavirüs tedbirlerini açıklarken “Askerlerimiz 14 gün karantina kuralına uygun şekilde kontrollü olarak celp ve terhis uygulamasına tabi tutulacaktır.” dedi.