Askerlik Süresi Açıklaması

Askerlik Süresi Açıklaması

Milli Savunma Bakanı İsmet Yılmaz, Sivas Valiliğini ziyaretinde yaptığı açıklamada askerliğin kısaltılmasıyla ilgili bir çalışmalarının olmadığını bildirdi.


 Bakan Yılmaz, sözleşmeli askerlerin eğitimiyle ilgili Sivas’ın gündeminde olup olmadığının sorulması üzerine, “Evet Sivas gündemde” karşılığını verdi.


 “Bedelli askerlik Sivas’ta yapılabilir mi?” sorusunu ise Yılmaz, şöyle yanıtladı: “Onunla ilgili hiçbir çalışma yok. Yani askerliğin kısaltılmasıyla ilgili de bir çalışmamız yok. Onu çok net olarak söyleyeyim, askerliğin kısaltılmasıyla ilgili hiçbir çalışmamız yok. Ancak süre bakımından tek süreli olsun, bir süreli olsun şeklinde, ona süre bakımından tek tip diyelim, Genelkurmay Başkanlığımızın bir çalışması var. Daha o henüz tamamlanmadı. İnşallah tamamlayıp Bakanlığımıza ilettiklerinde biz yapılmış olan çalışmayı değerlendireceğiz. Ancak o 5 bin sözleşmeli erin eğitiminin yapılacağı yerler arasında Sivas da var, onu söyleyebilirim.”


Kaynak: Asker Haber

YORUMLAR

  1. yusuf yakın dedi ki:

    merhaba arkadaş iyi günler nasılsın ben yusuf yakın van doğumluyum kardeşine yardımcı olursan sevinirim ben 1991 doğumluyum 1991/4 askeregidecez tertiplerimle beraber yanlız nezaman gideceğimi bilmiyorum yardımcı olurmusunuz nezaman Gidecez.

  2. kalsin yaw dedi ki:

    Yusuf Kardeş 2011 25: KASIM Tarihinde Gideceksin 91/4 ler Kasım 25 de gidio