Askerlik Sorgulama
Askerin Buluşma Noktası

Askerlik Muayene Günü Sorgulama

0 36

Yirmi yaşına giren Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı ve herhangi engel yaratacak bir sağlık sorunu bulunmayan erkeğin vatan borcu olan askerlik görevi, hakkında bilinmeyen veya yanlış bilgiye erişilmiş konularda akıl karışıklıklarına sebep olabilmektedir. Gelecek yılın celp dönemleri için yıl içerisinde birinci ve ikinci yoklamalar için askerlik şubesi çağrılan kişiler, bu noktalarda ilgili birimlere gerekli belgeleri sunmalarının yanı sıra sağlık muayenelerini de gerçekleştirmektedirler. Askerlik Muayene Günü Sorgulama konusunda internet üzerinden bilgilere ulaşmak isteyen kişiler bu yöntemde bir sistemin mevcut olmaması nedeni ile arzu etikleri sonuca erişememektedirler. Muayeneler kişilerin yoklamaları ile eşzamanlı olarak gerçekleştiğinden, ancak ilgili birim tarafından verilecek gün ve saatte gerçekleştirilmektedir.

Askerlik durumunu engelleyecek boy kısalığı veya uzunluğu, kilo azlığı veya fazlalığı, herhangi bir organda veya duyuda ciddi hasar gibi sorunların mevcut olup olmadığı yapılacak muayeneler sonrasında anlaşılabilmekte ve bu sayede kişinin askerlik görevine uygunluğu onaylanabilmektedir. Askerlik Muayene Günü Sorgulama konusunda gerekli bilgiyi merkezlerinden alan kişiler, genellikle kilo fazlalığı veya azlığı gibi düzeltilmesi mümkün sorunlarda bir ilâ iki sene sonrasına yeniden yoklamaya çağrılabilmektedirler. Mevcut sorunun çözülmesi sonucunda alınan doktor onayı ile birlikte kişi görevine başlayabildiği gibi, eğer sorun belirli bir raddeden sonra halen devam ediyor ise de kişi askere uygun olmadığı raporu ile birlikte bu görevinden muaf tutulabilmektedir.

Gelecek günlerde yürürlüğe girecek bir sistem ile birlikte Askerlik Muayene Günü Sorgulama işlemlerinin belirli bir sıra ve randevu sistemi ile gerçekleşmesi mümkün hale getirilmeye çalışılıyor olsa da an itibari ile bu yönde yürürlüğe girmiş herhangi bir sistem bulunmamaktadır. Kişiler ellerine ulaşan yoklama daveti ile vakit kaybetmeden bağlı oldukları şubeye giderek tecil veya kabul işlemlerinin başlamasını sağlamalı ve görevini yerine getirmek için sağlık testlerinden geçmelidir.

Askerlik Muayene Günü Sorgulama ve buna benzer tüm sorgu sistemleri ve haberlere sitemizden erişmeye devam edebileceğiniz gibi, aklınıza takılan tüm soruları da site yöneticilerimize aktararak güncel ve kesin bilgilere ulaşabilirsiniz. Askerlik hakkındaki tüm gelişmeler için sitemizi takibe devam etmenizi öneririz.

Yorum yok
 1. Mahmut Kuruca diyor

  08.06.1995 Askere Nezaman Cağırırlar acaba kacinci ayda muane kağidi gelir bi bilgi verirmisiniz

 2. okan ozkan diyor

  sorgulama yer öğrenme

 3. samet dadıç diyor

  benim yaşım 18 askerlik muaynem nazaman

 4. Murat Yılmaz diyor

  06.01.1996 Hocam acaba Askerlik muanesi ne zaman ola bliirm tşkk ederim

 5. sinan güneş diyor

  askerlik ne zamn

 6. şeyho diyor

  askerlike yerleri nezamn aciklanacak 95lerin

 7. Ebubekir Barman diyor

  merhaba kolay gelsin 🙂 ben 07.04.1992 doğumluyum ve tecilliyim acaba tecilim ne zaman bitiyo , ne zaman muayane olmam gerekiyo 🙂 tekrar kolay gelsin

 8. ferhat koyak diyor

  1995 lilerin enson muyane günü nezaman

 9. mert can diyor

  ben 1996 mayıs doğumluyum askerlık muaynem ne zaman acaba

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.