Askerlik İşlemleri Yönünden Bir Sakıncası Yoktur Ne Demek?

77

Askerlik çağına girmiş olan bireylerin hayallerini kurmuş oldukları askerlik için yapacak oldukları bir takım şeyler bulunmaktadır. Öncelikli olarak gidecek oldukları öğrenmek amacıyla kişilerin yapacağı işlem, e-devlet üzerinden gidecekleri öğrenmek yönünde olacaktır. Fakat bazı durumlarda karşınıza çıkan şeyler, sizi şüpheye düşürebilir. Gitmek için incelemiş olduğunuz site üzerinde “Askerlik işlemleri yönünden sakıncası yoktur” gibi ibareler yer alabilir. Bu tarz bir uyarı ile karşılaşırsanız bu şu anlama gelmektedir, belirtilen tarihe kadar herhangi bir askerlik görevi bulunmamaktadır, yani askerlik ile ilgili bir engel yoktur, anlamı taşımaktadır. Bu süre zarfından sonra ise işlemler için şubeye başvurulmalı ve eksiksiz olarak işlemler yerine getirilmelidir. Böyle zamanlarda, karşınıza çıkan bu durumları incelemeniz gerekecektir. Çünkü ilerleyen zamanlarda bunun gibi küçük durumlar, büyük sıkıntılara dönüşebilir. Bu konu hakkında bilgisi olmayan kişilerin, değişik yorumlarda bulunduğu gözlemlenmiştir. Ancak bu yazı, askerlik yapan ya da yapmayan herkeste bulunmaktadır. Bazı kişiler bunu, askere gidecek olan bireyin gideceği ya da gitmeyeceği yönünde yorumlamaktadır. Bireylerin bu konu hakkında detaylı bilgi alması için yapacağı şey, internet üzerinden araştırma yönünde olacaktır.

Yapacağınız bilgi alma işlemi sonucunda, öğrendiğiniz sonuç ile gereken işlemleri yapmanız gerekecektir. Fakat bu yazının askerliğinizi etkileyen bir önem teşkil etmediğini bilmeniz gerekecektir. Askerlik işlemleri yönünden bir sakıncası yoktur ne demek konusunda halen sıkıntı çeken kişilerin ise, askerlik şubelerini ziyaret etmeleri gerekecektir. Ancak başvurmuş oldukları bu yol bireylerin olduğundan daha fazla zamanını almaya yetecektir. Bireylerin böyle bir durumla karşı karşıya kalmaması için internetten hizmet veren yerleri tercih etmeleri daha doğru olacaktır. Özellikle ilçelerde yaşayan ve bulundukları yerlerde şube bulunmayan kişiler, bunun sayesinde daha hızlı işlem yapabilme fırsatına sahip olacaklardır. İnternetten anlamayan kişilerin ise bu konu hakkında yardım almaları daha doğru olacaktır. Yardım almadıkları takdirde, yavaş bir şekilde işlemi yapacaklarından ötürü yine çok fazla vakit kaybetmeleri olası olacaktır. Bu hizmeti veren sitelerin başında e-devlet sistemi gelmektedir. E-devlet üzerinden çoğu işlemi gerçekleştirebileceğiniz gibi, bunların içinde en önemli olanı askerlik sorgulama konusunda olacaktır. Askerlik sorgulama konusunda hizmet veren başka sitelerde bulunmaktadır.

E-devlet sisteminin yoğun olduğu bir zamanda bu tarz siteleri ziyaret etmeniz sizin açınızdan daha faydalı olacaktır. Çünkü, sistem yoğun olduğundan ötürü yavaş bir şekilde işlemlerinizi gerçekleştireceksiniz. Fakat bazı zamanlarda, bu siteler üzerinden yapacağınız işlemler güvenli olmayacaktır. Gireceğiniz sitenin, daha önceden hakkında şikâyet olup olmadığını ya da başka bir amaca hizmet edip etmediğini kontrol etmeniz gerekecektir. Bunun gibi şeylere dikkat etmeyen bireylerin, kişisel bilgilerini ele geçiren bir kişi o kişi hakkında dilediği şekilde işlem yapabilecektir.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.