Askerlik Sorgulama
Askerin Buluşma Noktası

Askerlik Erteleme için Şubey Gitmelimiyim ?

0 33

01,02,1994 doğumluyum. lise bittikten hemen sonra ilk yılımda üniversiteyi kazandım. tecil işlemleri için aşkerlik şubesine gitmedim. bana askerlikle ilgili mektupta gelmedi. acaba askerliği erteletmem için askeri şubeye gitmelimiyim.bi de gidersem hangi evraklar gerekli.şimdiden teşekkürler.

Cevap: Kazandığınız okulun öğrenci işleri bölümüne giderek askerlik tecilinizi yaptırıp yaptırmadığını öğreniniz. Eğer yaptırmadılar ise askerlik şubesine öğrenci belgeniz ile giderek askerliğinizi tecil ettirebilirsiniz.

Yorum yok
 1. ali yancı diyor

  Askerligimi sebepsiz tecil ettirmek istiyorum boyle bir hakkim varmi varsa nasil tecil ettirebilirim

 2. halil demir diyor

  1993 doğumluyum liseyi buyil bıtırdım ama unuverteye gıtmıcem lıse dıploması ıle askerlı tecıl ettıre bılıyomuyum

 3. olgun koca diyor

  AÖF kamu yönetimi mezunuyum bu sene beden eğitimi öğretmenliği kazandım 2015 te tecil hakkım bitiyo yeniden tecil ettirebilir miyim.

 4. Aras Demircan diyor

  90 doğumluyum, liseyi akşam lisesinden bitirdim ve bu sene de anadolu üniversitesi işletme kazandım. Okul tecil ettirmişmidir veya tecil de bir sorun olur mu?

 5. Emre Şahin diyor

  Üniversiteden 25 temmuz 2013 itibariyle mezun oldum. Tecil için ne kadar zamanım var ve üniversiteden sonra askerliği 2 yıl kadar tecil ettirebilme hakkına sahip olduğumu öğrendim. Bu bilginin doğru olup olmadığı hakkında beni bilgilendirir misiniz ?

 6. mükremin çifçi diyor

  19-10-1994 dogumluyum askerlık muayenem geldımı gelmedımı nasıl nerden ogrenebılırım ? acık lıse den halen okumaktayım ve calısıyorum. askerlıgımı tecıl ettırebılırmıyım ?

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.