Askerlik Erteleme için Şubey Gitmelimiyim ?

0

01,02,1994 doğumluyum. lise bittikten hemen sonra ilk yılımda üniversiteyi kazandım. tecil işlemleri için aşkerlik şubesine gitmedim. bana askerlikle ilgili mektupta gelmedi. acaba askerliği erteletmem için askeri şubeye gitmelimiyim.bi de gidersem hangi evraklar gerekli.şimdiden teşekkürler.

Cevap: Kazandığınız okulun öğrenci işleri bölümüne giderek askerlik tecilinizi yaptırıp yaptırmadığını öğreniniz. Eğer yaptırmadılar ise askerlik şubesine öğrenci belgeniz ile giderek askerliğinizi tecil ettirebilirsiniz.

1 Soru Cevap

  1. AÖF kamu yönetimi mezunuyum bu sene beden eğitimi öğretmenliği kazandım 2015 te tecil hakkım bitiyo yeniden tecil ettirebilir miyim.

  2. 90 doğumluyum, liseyi akşam lisesinden bitirdim ve bu sene de anadolu üniversitesi işletme kazandım. Okul tecil ettirmişmidir veya tecil de bir sorun olur mu?

  3. Üniversiteden 25 temmuz 2013 itibariyle mezun oldum. Tecil için ne kadar zamanım var ve üniversiteden sonra askerliği 2 yıl kadar tecil ettirebilme hakkına sahip olduğumu öğrendim. Bu bilginin doğru olup olmadığı hakkında beni bilgilendirir misiniz ?

  4. 19-10-1994 dogumluyum askerlık muayenem geldımı gelmedımı nasıl nerden ogrenebılırım ? acık lıse den halen okumaktayım ve calısıyorum. askerlıgımı tecıl ettırebılırmıyım ?

Alt Kısımdan Sorunuzu Sorabilirsiniz...

Please enter your comment!
Please enter your name here