Askerlik Sorgulama
Askerin Buluşma Noktası

Askerlik Başvuru İptali

17

Merhabalar. Ben 2013 Haziran’da lisans mezunu oldum. 2014 Mayıs’ta da Ağustos Celbi için başvuru yaptım. Normalde 1 yıl civarı daha tecil hakkım vardı. Sorum şu; Sınıflandırmaya kadar ben bu başvuruyu iptal edip 1 yıl sonra askerliğe gidebilir miyim? Yoksa geri dönüşü yok mu artık ?

CEVAP: Merhaba, askerlik şubesine giderek askerliğinizi tecil etmek için işlemleri başlatmalısınız, geç kalmayınız. Geçerli sebeğler doğrultusunda askerliğinizi tecil ettirebilir, 1 yıl erteleyebilirsiniz.

17 Yorumlar
 1. mehmet diyor

  Merhaba, ayni durum benim icinde gecerli. Mayista basvurdum ve agustosta askere gidecegim. Yalniz simdi lisanustu basvurum kabul edilmis ve beni cagiriyorlar. Bende basvurumu iptal ettirmek ve agustosta askere gitmek istemiyorum. Iptal ettirebilirsiniz diyorsunuz ama subedeki personeller pek bilgili olmuyor ve mumkun degil diyorlar. Bu hangi yonetmelige veya neye gore iptal edebilirler. Ne demek gerekiyor, simdiden tesekkurler

  1. Gökhan diyor

   REis bana ulaşabilirsen çok sevinirim
   Gokhan.bahtiyar@outlook.com.tr

  2. Gökhan diyor

   REis bana ulaşabilirsen çok sevinirim
   Gokhan.bahtiyar@outlook.com.tr
   Instagram 18kommando

 2. ahmet diyor

  merhaba 28 temmuz 2014te fakülteden mezun oldum, 2 tane sorum var ?
  1)askerlik basvurumu 15 ağustosa kadar yapıp kasım dönemine yazılırsam, her hangi bir yükseklisans programına yerleşmem durumunda askerlik başvurum iptal olur mu ?
  2)askerlik için tecil yaptırmazsam bu dönem kaçak olur muyum ?

  şimdiden teşekkürler…

 3. Mustafa polat diyor

  Meraba ben Kasım ayında muayene oldum evrakları askeriyeye verdim mayısta gideceğim tecil ettirme şansım varmı bunu..

  1. Ast Subay diyor

   Merhabalar, öğrenci belgeniz ile tekrar askerlik şubenize giderek tecil işlemi yapabilirsiniz.

 4. Özgür diyor

  Askerlik şubesindeki personel benim istediğim halde askeri öğretmenlik şıkkını işaretlememiş. Düzeltilebilir mi? Nasıl bir yol izlemem gerekiyor?

 5. kenan diyor

  merhaba ben 01.02.2017 tarihinde askersin dendi kagıt verdiler ben tecil vs iptal ettirebiliyormuyum
  saygılarımlar

 6. Feridun diyor

  Merhaba, yüksek lisans eğitimimden dolayı 21.07.2017 tarihine kadar tecil hakkım vardı. Ben askere gitmek istedim. Tecil ettirmedim. Başvurumu yaptım. Sevk İşlemlerim 01 -30 Aralık tarihinde ve Şubat celbinde askere gidebileceğimi söylediler. Bu başvurumu iptal edip tecil hakkımı kullanabilir miyim?

 7. Dry dmr diyor

  Merhabalar aralık sonunda techil hakkım bitiyor 2017 kasimina askerlik istedim bana sistem otomatik şubat ayını verdi iptal edilebilir mi?

 8. Ömer diyor

  Merhaba
  Ben 1994 doğumluyum.
  Ocak ayında muayene oldum üniversite sınavlarından dolayı ağustos celbine karar verdim ve inza attım. Fakat kararım değişti bi üniversiteye kayıt yapmak istiyorum acaba kasım celbine ertelenebilir miyim?
  Teşekkürler

 9. Dalkavuk diyor

  Hiç cevap yok, anca soru dolmuş, madem bilgin yok vaktin yok neden site açıyosun.

 10. Seyid diyor

  Ben 02.01.2018 tarihinde askere gideceğim iptal ettirebilirmiyim

 11. kubilay diyor

  ben askerlige basvurdum üniversite kazanamayınca şimdi dershaneye gidiyorum yani okumak istiyorum tecil ettirebilirmiyim

 12. Mehmet diyor

  Evlenecem kalp hastalim var

 13. enes yıldız diyor

  s.a ben 1999 dogumluyum 6. ayda doğdum brn sevk basvurusunu yaptim e devleten muanede oldum ama bu gün baktim işlemlerim henüz tamamlanamadı neden acaba

 14. Memet diyor

  Arkadaşlar ben mayısta askere gideceğim başvuru yaptım ama bacağım ameliyatlı bir sorun yoktu başvuru yaparken en son halı sahada ayağım ameliyatlı yeri bazı yerleri şişti ve sıkıntı oluyor erteleme gibi bi şansım olurmu diye sorucaktım

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.