Askerlik Bakaya Ceza Durumu Sorgulama

Askerlik Bakaya Ceza Durumu Sorgulama

Vatani görevini yapmak için belirli bir yaştan itibaren her sene yoklamaya çağrılan kişiler, söz konusu çağrıya herhangi bir sebeple gitmediklerinde veya gitmeyi unuttuklarında yoklama kaçağı durumuna düşmektedirler. Bazı durumlarda bilinçli olarak da söz konusu duruma düşülse de genellikle eğitim hayatı içerisinde üniversite ve öğrenci arasındaki iletişimsizlik sebebi ile senelik tecil işleminin yapıldığını zanneden kişi bir gün durumun böyle olmadığını ve bakaya durumunda kaldığını öğrenebilmektedir. Birkaç sene öncesine kadar yalnızca askerlik şubesine müracaat ile Askerlik Bakaya Sorgulama isteği gerçekleştirilebilinirken, günümüzde söz konusu istek E-Devlet Kapısı sistemi üzerinden cevaplandırılabilmektedir. Askerlik Durum Sorgulama olarak da tanımlanan söz konusu sistem içerisine giriş yapan kişiler,  askerlik öncesi veya sonrası durumları konusunda onaylı ve kesin bilgilere erişebildikleri gibi bu sayede herhangi bir iletişimsizlikten doğacak problemleri de büyümeden çözebilmektedirler.

PTT şubelerinde elde edilecek kişiye özel şifre ile birlikte Askerlik Bakaya Sorgulama E-Devlet Kapısı sistemine giriş yapan kişiler, an itibari ile mevcut olan durumları hakkında kısa ve öz bilgilere erişebileceklerdir. Şifrenin unutulması veya kaybedilmesi durumunda da kişi alternatif yolları seçerek giriş yapma, şifre hatırlatma seçeneklerinden birisini kullanma veya yeni şifre alma tercihlerinden dilediğini uygulayarak saniyeler içerisinde Askerlik Bakaya Sorgulama işlemini gerçekleştirebilecektir. Seneler boyu kişilerin içini kemiren bir durum olan söz konusu sorgu, teknolojinin getirdiği imkanlar sayesinde artık problem olmaktan çıkmıştır.

Askerlik Bakaya Sorgulama ve bunun gibi çok sayıda sistem hakkında detaylı bilgilere ve ilgili bağlantılara sitemiz üzerinden erişmeniz mümkün olmaktadır. Her ne kadar kişi görev süresi öncesinde merak ettiği çoğu soruya aile büyüklerinden veya geçmiş yıllarda söz konusu görevlerini tamamlamış olan kişilerden cevap bulsa da, seneler içerisinde değişen mevzuatlar ve farklılıklar konusunda ayrıntılı bilgiye bu şekilde erişmek mümkün olmadığından sitemizi sık aralıklar ile ziyaret ederek bilgilendirici makalelerimizi okumanızı ve buna rağmen yanıtını alamadığınız sorularımızı da site yetkililerine yöneltmenizi tavsiye ederiz. Askerlik Bakaya Ceza Durumu Sorgulama ve daha pek çok sistem için doğru ve nitelikli bilginin adresinden şaşmayınız.

YORUMLAR

 1. Bakaya Kaçağı dedi ki:

  Merhaba, geçen sene bakaya kaldım. Para cezası olacak dediler ama daha bana bir şey gelmedi. Bu konuda yardımcı olur musunuz? Para cezamı nasıl öğrenirim, nereye öderim? Teşekkürler..

 2. hasan dağ dedi ki:

  selam Para cezası olacak dediler ama daha bana bir şey gelmedi. Bu konuda yardımcı olur musunuz? Para cezamı nasıl öğrenirim, nereye öderim? Teşekkürler..

 3. Kestanelik dedi ki:

  Çarşı izninde alkol kullanıp kışlaya giriş yaptık ve bunu üzerine nöbetçi başçavuşla tartıştık uste saygısızlık ve alkol kulanmadan mahkemeye verdiler ne çıkar

  1. Admin dedi ki:

   Durumunuza göre çok değişik durumlar olabilir.

 4. kubilay dedi ki:

  Merhaba ben yaklaşik 9 aydir bakaya durumundaydim 2018 mayista aakerlik başvurusu yaptim aguatosta gidecegim. 3 aydir bakiyorum ve en son bugün veraset harçlara gidip sorgulattim adli para cezasi gözükmüyor. İhbarname de gelmedi. Aklimda ki soru daha sonra bu para karşima çikar mi? Faiziyle felan birikiyor mu bir köşede

  1. Admin dedi ki:

   Eğer bir borç varsa ileride faiziyle birlikte mutlaka karşınıza çıkacaktır. E-Devlet üzerinden sorgulayarak ta takibini kolayca yapabilirsiniz.