Ultimate magazine theme for WordPress.

Askerliğimi Tecil Etme Şansım Var mıdır ?

40

Askeri Soru: Merhaba. 1988 doğumluyum. Lise eğitimim bittikten sonra Aöf. kaydı ile 2 yıl tecil hakkımı kullandım. Ancak sınıf tkrarı nedeniyle kaydımı sildirip 2 yıl daha tecil hakkı kullandım. 2014 şubat ayında tecilim bitti. Fakat ne bi mektup vs herhangi bir evrak ulaşmadı tarafıma. Sorum şu olacak. Ailevi nedenlerle en az 2 sene daha tecile ihtiyacım var. Şubatta tecilim bittiği için izlemem gereken bir yol var mıdır ? Bir şansım olabilir mi ? Ösym sınavına katılarak AÖF kayıt hakkı kazandım bir işe yarar mı acaba ? Teşekkürler.

Cevap: Merhaba izlemeniz gereken yol, askerlik şubesine giderek durumunuzu bildirmenizdir, geç kalmayınız. ancak tecil ettirebilirmisiniz net bir şey söylemek çok zor. Askerlik şubesi durumunuza olumlu yada olumsuz karar verecektir. Tekrar eğitiminiz için askerliğinizi tecil ettirme şansınız olabilir.

8 Yorumlar
 1. Ömer diyor

  Iyi Günler,

  92 dogumluyum ve yurtdisind yasiyorum.Bu sene lisans diplomami alicam ve burada askerligmi normal bi sekilde 39 yasina kadar uzattim( Normal uzatma).Türkiyede özel bi sektörede calisma ihtimal var ve kalici olucam orda yanliz bu sirket simdilik 2 sene tecil isiyor benden. Arastirmalarim sunu gösterdi: Eger ben bu sekilde alti aydan fazla kalirsam türkiyede burada uzatmis oldugum askerlik iptal oluyor.Sorum su sekilde : Ben oraya geldigimde lisans diplomam ile 2 sene tecil alabiliyormuyum oradaki arkdaslar gibi.

 2. ömer eşin diyor

  Meraba ben 1 eylül 94 lüyüm 2014 şubatda muane oldum ve 2014 kasımda askerim ama bu eylülde açık öğretim kayıtları başlıyo bende kayıt olucam liseden terkim liseye devam etmek istiyorum tecil hakım varmı tecil ederlermi nolur e postama cevap veriniz lütfen”

 3. Aslan ceylan diyor

  ben 95 doğumluyum askerlik muayenesini oldum ama durumlar karıştı benım askerliği tecil ettirmem lazım sebebim yok okul fln okumuyom lize mezunuyum tecil ettirebilirmiyim 2veya3 yıl yardımcı olursanız sevinirim

 4. umut diyor

  2014 haziranda akşam lisesi mezunu oldum.aralık 1991 doğumluyum fakat üniversite için sınavlara giremedim lise diplomam ile 3 yıl tecil hakkım var mı çünkü dershane v.s sınavlara hazırlanıp eğitimi me devam edicem yardımcı olur musunuz ?

 5. Ahmet diyor

  93 doğumluyum 2 senelik üniversiteye kayıtlıyım ama 2. senemde kaydımı yeniletmeyi düşünmüyorum baştan sınava girip farklı bi ünv kazanmak istiyorum. Bulunmuş olduğum okuldan kaydımı sildirirsem tecilimi etkiler mi ? etkilese bile yaşımdan dolayı ve okuma durumumdan dolayı tecilimi uzabilirmiyim ? teşekkürler..

 6. fatih diyor

  ben 90 doğumluyum liseyi açıkdan haziranda bitirdim. üniversiteye hazırlanmak istiyorum. lise diplomam ile 3 yıllık tecil hakkımı kullanabilirmiyim.

 7. erdal diyor

  merhaba. 92 doğumluyum lise mezunuyum şubat 2015 e kadar tecilim var hiç bir üniverteye kayıt yaptırmadım tecilimi 1 yıl daha uzatabilirmiyim ? uzatabilirsem nasıl yapabilirm ? teşekkürler..

 8. okan diyor

  Merhaba.Mayıs 1990 doğumluyum. 2013 te lişans diploma mi aldım ve askerliğimi 2 yıl tecil ettirdim. Şubat 2015 te tecilim doluyor. Fakat iş nedeniyle hemen gitmek istemiyorum. Ales sınavına gireceğim ve 2015 eylül De yüksek lisansa başlama Şansım var tekrar erteletebilir miyim? Sonuçta eylül de tecilim dolali 6 ay oluyor. Bu sorun olur mu? Teşekkürler

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.