Askere Ücretsiz Uçak Bileti Nasıl Nereden Alınır ?

52

Ulaştırma Bakanı Binali Yıldırımın yapmış olduğu açıklamara göre artık askerelerin sevk işlemlerinde karayolu kullanılmayacak. Karayolu asker sevkiyatlarına düzenlenen terör saldırıları yüzünden verilen kayıpların önüne geçmek için Havayolu ile asker sevkiyatları gerçekleşecektir.

Gerçekleşecek olan sevkiyatlar için askerleden herhangi bir ücret alınmayacaktır. Devlet başta Thy olmakla beraber diğer havayolu şirketleri ile anlaşma yapma yolunda. Türk Askerinin sevkiyatının Uçak ile sağlanması hem zamandan tasarruf sağlayacak hemde güvenlik açısından çok iyi olacak.

Askere gidecek olanlar, askerden izine gelecek olanlar, yada dağıtım izinleri için askeri birliklerinden ayrılıp yeni birliklerine teslim olacak olan askerlerimiz içinde Bedava Ücretsiz Uçak Bileti geçerli olacak.

Asker Ücretsiz Uçak Biletini Nasıl ve Nereden Alacak ?

Askerin ücretsiz uçak biletini nasıl alabileceği konusunda henüz geçerli bir açıklama yapılmadı. Ayrıntılar geldiğinde askerliksorgulama.com sitesinden sizlere duyuracağız arkadaşlar.

Devlet askere ücretsiz uçak bileti tahsis etmektedir. Fakat gideceğiniz yer devletin ücretsiz olarak uçak bileti tahsis edeceği illeri kapsıyorsa bedava uçak biletini devlet askere veriyor. İşte o iller;

DEVLETİN ASKERE ÜCRETSİZ UÇAK TAHSİS ETTİĞİ İLLER

 1. AĞRI
 2. ARDAHAN
 3. BATMAN
 4. BİNGÖL
 5. BİTLİS
 6. ERZURUM
 7. HAKKARİ
 8. IĞDIR
 9. KARS
 10. MUŞ
 11. SİİRT
 12. ŞIRNAK
 13. VAN

Acemilik göreceğiniz birlik açıklandıktan sonra tekrar askerlik şubesine sülüs kağıdınızı almaya gitmek zorundasınız. Sülüs kağıdını alırken teslim olacağınız il yukarıda belirtilen illerden biriyse ücretsiz olarak uçak biletiniz askerlik şubesi tarafından size verilir eğer acemilik eğitimi göreceğiniz yer bu illerden birisi değilse de eğitimi göreceğiniz ile gitmek için yeterli miktarda yol parası ve iaşe bedeli size askerlik şubesi tarafından verilmektedir.

Askere Ucuz Uçak Bileti Almak İçin; www.alobilethatti.com uçak bileti sitesini ziyaret edebilirsiniz.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.