Askere Gidecekler Nasıl Saç Tıraşı Olmalı?

Askere Gidecekler Nasıl Saç Tıraşı Olmalı?

Herkes genelde askere giderken saçların 3 numara kestirilmesi gerektiğini düşünmektedir. Ancak durum hiç de öyle değil! Askere giderken saçlarınızı sıfır yada üç numara kestirme zorunluluğu yok, zira kışla içerisinde herkes keple dolaşıyor.

Kışlada Saç Tıraşı Nasıl Olmalı?

Kışla içerisinde sürekli kep taktığınız için kep saçlarınızın üst tarafı görünmemektedir. Kep altında kalan saçlarınızın kesilmesi saçınızın üst kısmı yani kep altında kalan kısmının uzun olması asker için uygundur.

Abartılı olmadığı sürece saçınızın üst tarafının uzun olmasına kimse bir şey demez. Zaten kolay kolay kimse o bölgeyi görmez kepten dolayı ve görse bile bir şey demez. Önemli olan kep altı bölgesinin kısa olmasıdır.

Askere giderken kep altı bölgesinin sıfır numara yada 3 numara olarak kestirilmesi sizin işinizi görecektir. Üst tarafın çok kısa olmasına gerek yoktur. Normal tıraş olabilirsiniz yani askere giderken.

Askerde Faullerin Uzunluğu Nasıl Olmalıdır?

Komutanların en çok dikkat ettiği yer kep altı bölgesidir. Kep altı bölgesine fauller de girmektedir. Fauller eğer aşağı doğru çok uzunsa bunu kesmeniz istenir. Uzun faullerle kışla içerisinde dolaşmanıza izin vermezler. Faullerin uzun yada kısa olması konusunda şöyle bir püf nokta vardır.

Kişi ayna karşısına geçer, göz hizasına bakar. Eğer fauller göz hizasından aşağıda ise bu faullerin kısaltılması gerekir. Eğer kişinin fauller göz hizasından aşağıda ise komutanlar kişiyi faullerini kesmesi ve kısaltması konusunda uyarır. Askere giderken kep altı bölgesinde bulunan saçların kısa olmasına ve faullerin göz hizasından aşağıda olmamasına dikkat etmeniz askerde saç sakal için yeterlidir.

Askerde Sakal Uzunluğu

Askerde sakal bırakmanıza izin verilmez. Bununla birlikte yanlış bilinen bazı şeylere açıklık getirelim. Askerde herkesin her gün tıraş olması gerektiği düşünülür. Durum böyle değildir. Bazı kişilerin sakalı hızlı uzar bazılarının ise yavaş. Bazı askerler özellikle genç olan askerler 3-4 günde bir tıraş olsa yetmektedir. Sakalınızın uzama hızına göre tıraş olmalısınız. Bazıları günlük bazıları ise 3-4 günlük periyotlar ile tıraş olur…Bu sizin sakal uzama hızınızla ilgilidir.

Askerde Tıraş Ücretli Mi?

Askerde saç tıraşı ücretsizdir. Berber uygunluk durumuna göre sizi sıraya koyar ve ücretsiz olarak saç tıraşını yapar. Berberler genellikle sakal tıraşı yapmazlar. Eğer berberle muhabbetiniz varsa ve aranız iyiyse o vakit sakal tıraşını da bedavaya olabilirsiniz.

Berber genelde akşamları açıktır.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.