Askere Alma Sırasında Seçim ve Sınıflandırma İşlemleri

5

Her dönemde Türk Silahlı Kuvvetlerinin belli personel ihtiyaçları vardır. Askere alma sırasında seçim yapılmasının amacı işte bu Türk Silahlı Kuvvetlerinin ihtiyaçlarına göre personel belirlemektir. Bu sayede uygun niteliklerdeki gerekli olan yedek subay adayları belirlenmiş olunur.

Tüm işlemler gerekli ihtiyaca göre bilgisayarda yapılır. Sonuca göre Türk Silahlı Kuvvetlerinin personelleri gerekli sınıflara ayrılır. Bu sınıflar; statü, kuvvet, branş ve okul/eğitim merkezleridir.

Askere sevk öncesinde hazırlıklarını tamamlayan yükümlüler sınıflandırıldıktan sonra tekrar sınıflandırılamazlar. Sınıflandırma sonuçları e-devlet üzerinden belirlenen tarihlerde açıklanır.

5 Soru ve Cevap

  1. 97 1 gidecem celp tercihi yaptım normalde 97 4 gönderiyo celp tercihi ne kadar kabul görüyo ve aranan özelikler varmı ?

  2. Celp tarihim mayis 2017 ama bn tercih yapmk istedim subat ayini tercih ettim kagitta subat ayi yaziyo o tarihte gidebilme sansim varmi

  3. Ptt kartı eve gelcekmi veya nezaman gelecek yerler günler belli oldu ama ptt kartı gelmedi bir de sülüs ü nerden alcagiz

Alt Kısımdan Sorunuzu Sorabilirsiniz...

Please enter your comment!
Please enter your name here