Askere Alımlar Ne Zaman Başlıyor
Askere Alımlar Ne Zaman Başlıyor

Askere Alımlar Ne Zaman Başlıyor?

Dünyaya yayılan koronavirüs salgınından dolayı çeşitli alanlarda tedbirler alındı. Koronavirüs nedeniyle askerlik celp ve terhis tarihlerinde erteleme olmuştu. Askerlik ile ilgili son durumlar merak ediliyor. Peki asker alımları ne zaman başlıyor? Askerlik yerleri ne zaman açıklanacak?

Koronavirüsten dolayı askere alımlar ve terhisler durdurulmuştu. Normalleşme sürecindeki gelişmelerle birlikte askere alımların başlaması bekleniyor. Peki askerlik yerleri ne zaman açıklanacak?

Terhisler Ne Zaman Başlıyor?

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, geçtiğimiz haftalarda Kabine Toplantısı sonrası yaptığı açıklamada, askerlik terhis işlemlerinin 31 Mayıs’ta başlayacağını belirtti.

Askere Alımlar Ne Zaman Başlıyor?

Erdoğan açıklamasında; Milli Savunma Bakanlığının atama, görevlendirme ve personel temin faaliyetlerinin 1 Haziran’da, celp işlemlerinin 5 Haziran’da, bedelli askerlik işlemlerinin ise 20 Haziran’da yeniden başlayacağını ifade etti.

Askerlik Yerleri Ne Zaman Açıklanacak?

(Celp işlemlerinin başlaması) Sevke tabi yükümlülerin seçim ve sınıflandırma sonuçları 28 Mayıs’ta e-Devlet üzerinden duyurulacak.

- Rütbeli Asker

Merhaba. Ankara'da ikamet etmekteyim. Askerlik mesleğine aday biriyim. Sitede haber yazmakta ve kullanıcılardan gelen yorumları cevaplamaktayım. Sorularınızı yorumlar bölümünden sorabilirsiniz.

İlginizi Çekebilir

En Yakın Askerlik Şubesi Nerede?

Askerlik yükümlüleri günümüzde askerlik işlemlerinin bir çoğunu e-devlet sitesi üzerinden yapsa da bir takım iş ve işlemler için askerlik şubelerine gitmek gerekebilmektedir. Hal böyle olunca da herkes en yakın askerlik şubesinin nerede olduğunu öğrenmeye çalışmaktadır. Bu yazımızda sizlere size en yakın askerlik şubesinin nerede olduğu bilgisini sunan ve Milli Savunma Bakanlığı’nın resmi sitesinde yer alan [...]

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir