Ana Sayfa Arama
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
Sosyal Medya

Askerde Yapılan Aşılar Nelerdir?

Askerde yapılan aşılar nelerdir, askerde aşı olmak zorunlu mudur? ve Askerde kaç tane aşı yapılır, nasıl aşı yapılır gibi konulara bu soruda cevap arayacağız. Arkadaşlar öncelikle şunu belirtmek isterim ki askerde aşı yaptırmak zaruridir. Yani yaptırmazsanız olmaz; ben daha önce tetanoz aşısı yaptırdım demekle aşıdan kurtulamazsınız. Bu hem kendi sağlığınız hem de diğer asker arkadaşlarınızın […]

Askerde yapılan aşılar nelerdir,

Askerde yapılan aşılar nelerdir, askerde aşı olmak zorunlu mudur? ve Askerde kaç tane aşı yapılır, nasıl aşı yapılır gibi konulara bu soruda cevap arayacağız. Arkadaşlar öncelikle şunu belirtmek isterim ki askerde aşı yaptırmak zaruridir. Yani yaptırmazsanız olmaz; ben daha önce tetanoz aşısı yaptırdım demekle aşıdan kurtulamazsınız. Bu hem kendi sağlığınız hem de diğer asker arkadaşlarınızın sağlığı için yapılan bir uygulamadır. Şimdi gelelim yapılan aşıların çeşitlerine;

Askerde hangi aşılar yapılır

  • Tetanoz aşısı
  • Menenjit aşısı
  • Kızamık aşısı

Askerde aşı yaptırmak zorunlu mudur?

  • Evet

Askerde kaç tane aşı yapılır?

  • 3 tane

Askerde aşı nasıl vurulur (yapılır) ?

  • Ortada boş bir sandalye konur, bu sandalyenin sağında ve solunda birer doktor oturur. Sırası gelen asker boş sandalyeye oturur ve sağdan soldan birer doktor (veya hemşire) iğneleri yapar ardından diğer asker gelir.

Askerde yapılan aşılar ağrı yapar mı?

  • Askerde yapılan aşılar başta ağrı yapmaz hissetmezsiniz ancak askersitesi.net yazarı olarak belirtmeliyim ki o gün akşam ve ertesi sabah; aşılardan birinde ağrı meydana gelmişti bende. 24 saat sonra geçti. Diğer bazı arkadaşlarda da ağrısı olan vardı ama dediğim gibi geçici bir durum.

Askerde yapılan aşılar kaç ay korur?

  • Hatırlarsanız geçenlerde askerde yapılan aşılar kaç yıl korur adlı konumuzda yıllarını tek tek açıklamıştım. Askerde tetanoz aşısı yapılıyor mu soruna evet yanıtı verdik ama koruyuculuk süresinin net tarihi için aşı konusundan ziyade tetanozun daha önceki yıllarda kaç kere yapıldığının da bilinmesi gerekir.