Son Dakika
14 Aralık 2018 Cuma

Askerde Terlik İstirahati

19 Eylül 2014 Cuma, 12:38
Askerde Terlik İstirahati

Değerli asker adayları, herhalde hepiniz askerde terlik istirahati diye bir şey duymuşsunuzdur. Bazı insanların ayakları sürekli bot türü ayakkabı giydiğinden ve giydiği bottan dolayı ayaklarının havasız kalmasından dolayı ayağında pişik, mantar, su toplaması bot travması veya tırnak atması-batması gibi rahatsızlıklar yaşayabilir. Sizde askere gittiğinizde bunun gibi rahatsızlıklar yaşayabilirsiniz.

Terlik İstirahati Nasıl Alırım?

İşte bundan dolayı sizde ayaklarınızda bir sıkıntı yaşarsanız birliğinizdeki revire giderek şikayetinizi revirde bulunan doktora anlatttığınız taktirde eğer doktorunuz uygun görürse size terlik istirahati verebilir. Ancak bu sıkıntıları gerçekten yaşarsanız revire gitmenizi öneririz. Aksi taktirde doktorunuz bu istirahati vermediği gibi bundan sonra da gerçek bir rahatsızlığınızda size probem çıkarma olasılığı yüksek olabilir. Eğer terlik istirahati alırsanız size bir kart yazılarak yakanıza takılır ve terlik istirahatinde olduğunuz belirtilir ve botlarınızdan bir süre kurtulan ayaklarınız terliklerinizle rahat eder.

4 Yorum

 1. Rasim güresci

  9 Ocak 2016 at 04:33

  Terlik istrahatı aldıgımızda hudut tazminatı kesilir mi yada maaşımız ?

  • Üsteğmen Levent

   13 Mayıs 2016 at 11:04

   hayır

 2. Omer

  27 Kasım 2016 at 11:35

  Merhba..terlik istrhati alan biri nobet tutar mi ? 2.si yatak,spor,egitim istrhatleri hava degisiminden mi sayiliyor …cevap verirseniz sevnirim
  Iyi gunler

 3. ibrahim32

  23 Aralık 2016 at 17:14

  Terlik istirahati normal rapor hakkimizdan dusermi ?
  Yada hava degisimi hakkimizdan

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

cccc Tasarım ve Programlama: gjy6ıj67ıjj