Son Dakika
22 Şubat 2019 Cuma

Askerde Eksik Hizmet Yükümlülüğü

08 Aralık 2014 Pazartesi, 16:28

Soru: İyi günler ben askerligini tamamlayan bir vatandaşım benim evime eksik hizmetli yükümlülügü başlıklı bir evrak geldi bunun üzerine askerlik şubesine gittim ve 7 gün jandarmada askerlik yapıcaksın denildi 7 gün eksik askerlik yapmış gözüküyorum ben askerde başarılarımdan dolayı alay komutanımız tarafından 7 gün erken terhisle ödüllendirilmiştim imzalı onaylı olarak belgeside gelmişti sanırım şahsi dosyama koyulmamış ne yapmam gerekir.

Cevap: Merhaba, öncelikle birliğinize ulaşıp arşiv dosyalarında bulunan erken terhis belgenizin bir kopyasının tarafınıza gönderilmesini isteyiniz. Sonra askerlik şubesine giderek gerekli işlemleri yaptırınız.

3 Yorum

 1. Onur

  19 Temmuz 2016 at 22:39

  Askerde 15 gün ceza aldım noksan hizmetin var ama tezkeresi aldım fakat benim şube baska yere gönderiyor normalde şubeye imza atılıyor diye biliyorum sizce ne yapmam lazım

 2. Orhan

  22 Mart 2017 at 00:35

  Merhaba, ben 2015 yılında 95/1 tertip ve 7 aylık askerdim. Askerliğimi yaptığım sırada 2012 yılında sivilde işlemiş olduğum suçtan dolayı ceza geldi ve askerden alınıp cezaevine konuldum. Daha sonra 1 yıl süreyle cezamı bitirdikten sonra tahliye edildim. Aynı şekilde denetimli serbestliği de bitirip askerliğime devam etmek için şubeyle görüştüm ve şubedeki görevli bana hakkımda hiçbişey gözükmediğini beyan etti. Bu durumda ne yapmam gerekiyor lütfen bana yardımcı olur musunuz?

 3. emre

  8 Mart 2018 at 12:35

  Ben 97/2 mayıs celbinde normal uzun dönem olarak askere gittim sonra askerdeyken lisans bölümünü bitirdiğim için kısa dönem hakkı kazanarak erken terhis verilerek eve gönderildim sonra askerlik şubesinden aradılar beni eksik gününüz vardır 19 gün onun için şubeye gelip imza atmanız lazım dedi imza işlemleri için gittiğimde şubeye kalan gün için bir dahaki kısa döenm celb dönemine tertiplediler beni mart 13 98/1 b grubu olarak eksik gün için tekrardan gidiyorum sizce ordaki süreç nasıl ilerler erken mi gönderirler yoksa askerlik yapar mıyım orad bide şu da var benle alakalı benim atış sağlık muayenesi yemin kağıdı istikak imzaları maaş imzaları hepsi var sizce bunlar nasıl olacak

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Askerlik Bilgi Sitesi