Askerde Eğitim, Spor

Askerliğimizin 460 günü boyunca hemen hemen her sabah spor etkinlikleri eğitimlere katılırız. Bu eğitimler tükefli ve tüfeksiz hareketler olmak üzere belirli şekillerde ayrılmış katogorileri vardır.

Askerde eğitim kesinlikle şarttır. Eğitimsiz bir asker hiç bir işe yaramaz. Eğitim almayan askerler genelde geri hizmetlerde kullanılır ve operasyonlara görevlere kesinlikle çıkartılmazlar.

Bazı sağlık sorunları yaşayan mehmetcik karteşlerimiz eğitimlerde muaf olabilirler bu kesinlikle bir rapor ile belirtilmelidir. Aksi taktirde eğitime tabi tutulurlar.

Askeri eğitimden muaf olucak olan mehmetciklerin raporları ciddi rahatsızlıkları askeri hastanelercede GATA tarafından da belirlenebilir.

-

İlginizi Çekebilir

En Yakın Askerlik Şubesi Nerede?

Askerlik yükümlüleri günümüzde askerlik işlemlerinin bir çoğunu e-devlet sitesi üzerinden yapsa da bir takım iş ve işlemler için askerlik şubelerine gitmek gerekebilmektedir. Hal böyle olunca da herkes en yakın askerlik şubesinin nerede olduğunu öğrenmeye çalışmaktadır. Bu yazımızda sizlere size en yakın askerlik şubesinin nerede olduğu bilgisini sunan ve Milli Savunma Bakanlığı’nın resmi sitesinde yer alan [...]

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir